
zainstalowany w CLSie W218 z 2013 roku. Niestety ale dorzeźbienie NTG5 do CLSa to ciut inna bajka niż w W212, bo brakuje joysticka na cztery przyciski (tzn. przycisk może i jest z w212, ale nie było w przedliftach obudowy/panelu pasującego do tego joya... więc nie ma tego jak estetycznie zrobić). Zostaje andorid z wielki wyświetlaczem albo właśnie box... "Android" ma swoje wady i zalety, ale skuszony jakością działania boxa drugiej generacji (model 2021) w W222, postanowiłem pójść w tą stronę w CLSie i jestem MEGA zadowolony. Jakość dźwięku jest wyraźnie lepsza niż to, co miałem w androidzie poprzedniej generacji (w zasadzie nie odbiega od tego, do czego jestem przyzwyczajony przez BT). Przy okazji działa to mega sprawnie i szybko (carplay działa jeszcze zanim zacznie działać radio, co jest dość ciekawe - już wyświetlacz zaskakuje i włącza spotifaja, podczas gdy radio się jeszcze bootuje).
Myślałem też, że oryginalny wyświetlacz 7" będzie kijowo wyglądał, ale okazuje się, że ten box nadaje w natywnej rozdzielczości tego wyświetlacza i jakość jest wzorowa - tzn. brakuje mu trochę do retiny, ale nie jest to skalowany obraz albo coś, co wygląda jakby było konwertowane z sygnału cyfrowego na analogowy - wygląda jak z fabryki (jeśli nie liczyć tego, że trzeba się ręcznie przełączać pomiędzy fabryką, a carplayem).
DUŻY PLUS. Jedyna wada to że trzeba się sporo nagimnastykować żeby upchnąć przewód za radiem, ale przy odrobinie wprawy (i uporu) można to w końcu zrobić.
Jakby ktoś szukał konkretnego modelu:
https://www.aliexpress.com/item/4000656842728.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.77b94c4d0CpPnF