Forum Mercedes E-Klasa
		Mercedes W212 - Forum techniczne => Na pomoc! Mam problem z... => Hamulce => Wątek zaczęty przez: Demon9999PL w 12 Stycznia 2020, 15:24 28s
		
			
			- 
				Witam Wszystkich,
po ostatniej wizycie w ASO otrzymałem informacje że przewody sztywne od hamulców są do wymiany (w ASO z reguły wszystko jest do wymiany), zastanawiam się czy faktycznie wymienić czy oczyścić i zabezpieczyć przed korozją w innym serwisie.
			 
			
			- 
				Jak zaczniesz czyścić to może być po nich! Ja też nie dawno wymieniałem po najmniejszej linii oporu na miedziane. Oryginalne korodują jeszcze na wysokości fotela kierowcy! Oryginalne w serwisie są metalowe ale do układania i zarabiania! Pierwszy raz wymieniałem w samochodzie przewody hamulcowe!! Mercedes sie nie popisał w tym temacie😞
			
 
			
			- 
				To co radzisz w ASO raczej nie wymienią mi na miedziane i nie wiem czy można takie kupić. W ASO usłyszałem taki sam komentarz że mercedes się nie popisał.
			
 
			
			- 
				Przewody się dorabia na wzór, nie potrzebny serwis! Potrzebny ogarnięty mechanik. Czy zalożysz miedziane,stalowe czy niklo-stalowe to Twój wybór i zasobność portfela. Miedziane najtansze i najłatwiej się dorabia choć nie każdemu kolor takich przewodów odpowiada!
Ja zalozyłem miedz i  wypsikałem jakiś tam biteksem by były czarne!
			 
			
			- 
				Chyba byliśmy w tym samym serwisie. Wczoraj ta sama informacja... do wymiany przewody. 1100 przewody a wymiana z przewodami 3000 z groszami.