Forum Mercedes E-Klasa
		Mercedes W212 - Forum techniczne => Na pomoc! Mam problem z... => Nadwozie i karoseria => Wątek zaczęty przez: piotrasta w 12 Listopada 2017, 22:09 35s
		
			
			- 
				Witajcie
Jaki lakier jest oryginalnie na w212 w wersji jednokolorowej (niemetalik)? Jest to "normalny lakier" -baza i klar czy jest to akryl?
			 
			
			- 
				podepnę tutaj żeby nie robić nowego tematu, dziś na parkingu starsza kobieta prowadząc wózek zahaczyła nim o mój przedni błotnik. W wyniku tego zdarzenia mam rysę długości 4-5 cm. Czy znacie jakieś ciekawe rozwiązania na tego typu usterkę? Kredek koloryzujących jest mnóstwo, każdy zachwala a w rzeczywistości wyjdzie lipa. Chciałbym jakaś dobrą sprawdzoną metodę bez ingerencji w oryginalny lakier. Mój kolor to beż perłowy metalik.
			
 
			
			- 
				Najpierw sprawdz co to za rysa. 
Mercedes-Benz ma lakiery silniejsze niz inne marki i przy przytarciach bedzie to farbe tego innego auta na Twoim lakierze. 
Troche pasty polerskiej, czy wrecz pasty do zebow, szmatka, piwko i pare minut polerowania sprawe zalatwi. 
Jak masz ryse w Twoim lakierze, to przesrana sprawa. 
Kredki i kolorowe woski troche to zakamufluja, ale jak doswiadczyles, jest to utopia. 
Mozesz kupic lakierniczy dlugopis i wypelnic ryse farba, ale nigdy tego nie spolerujesz idealnie. 
Tylko malowanie calego panelu przywroci oryginalny wyglad. ... jesli lakiernik bedzie w stanie dobrac lakier. 
			 
			
			- 
				NA początku wyglądało to dość strasznie jednak po spolerowaniu jest Prawie niewidoczne. Czyli jednak lakier w mercedesie jest dość mocny.