Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Tomq

Strony: 1
1
Witamy!

Zapraszamy na kolejny wielki zlot "gwiazd" w Grodzie Kopernika, który odbędzie się w w dniach 14-15 maja. Wydarzenie otwiera jubileusz 15-lecia naszego klubu - stowarzyszenia Mercedes Toruń Club i nawiązuje do tradycji pamiętnych spotkań sprzed lat.

Po pięciu latach przerwy spotkamy się w Toruniu na kolejnym dużym zlocie fanów marki. Będzie to jedno z wydarzeń z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 15-lecia naszego klubu. Chcemy nawiązać do tradycji z lat 2008-2017 i zorganizować spotkanie mercfanów w naszym "starym stylu". Tym samym w maju możecie ponownie spodziewać się naprawdę wielkiego "gwiazdozbioru" w Grodzie Kopernika. Czy będzie ich tyle, co przed dziesięcioma laty, w 2012 roku, kiedy to na nasz zlot zjechało aż 500 MERCEDESÓW. Czy dokładnie 10 lat po tamtym pamiętnym wydarzeniu ten rekord uda się go pobić? Tego nie wiemy, ale nawet gdyby się nie udało, to nie wątpimy, że w połowie maja z innymi fanami marki, posiadaczami wielu naprawdę wyjątkowych aut, spotkamy się w naprawdę bardzo licznym gronie. Na naszych Ogólnopolskich Zlotach Mercedes-Benz w Toruniu zawsze jest unikalna, iście wyborna atmosfera i szerokie grono niezwykłych ludzi. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i tym razem. My jako organizatorzy postaramy się zrobić wszystko, co tylko w naszej mocy, żeby nasi goście z tego spotkania wyjechali pełni pozytywnych wrażeń i naprawdę zadowoleni.

Są 3 warianty uczestnictwa w wydarzeniu:

1. wariant pełnego uczestnictwa obejmujący nocleg w Hotelu Meeting *** (14/15.05) ze śniadaniem (15.05), popołudniowy posiłek na obiekcie MotoPark Toruń i wieczorny Bankiet z Mercedesem (14.05) przygotowany w bazie hotelowej zlotu przez kuchnię Hotelu Filmar**** - 290zł/os.

2. wariant dla osób niekorzystających z noclegu w naszej bazie hotelowej bez popołudniowego posiłku na obiekcie MotoPark Toruń, a zawierający wieczorny Bankiet z Mercedesem (14.05) przygotowany w bazie hotelowej zlotu przez kuchnię hotelu Filmar **** - 150zł/os.

3. wariant dla osób niekorzystających z oferowanego przez nas noclegu i posiłków - 50zł od auta. Wariant ten nie wymaga wcześniejszych zapisów. Całej rejestracji w tym przypadku będzie można dokonać na miejscu w trakcie wydarzenia.

Rejestracja uczestników zainteresowanych wariantami 1 i 2 potrwa do 30 kwietnia lub do wyczerpania wolnych miejsc w hotelu i na bankiecie. Osoby korzystające z tych wariantów mogą za naszym pośrednictwem skorzystać również z atrakcyjnych rabatów na zakwaterowanie tuż przed zlotem (doba z 13 na 14 maja) w Hotelu Meeting*** i Hotelu Filmar****.

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU MERCEDES-BENZ W TORUNIU 2022 (14-15 MAJA)

Sobota, 14 maja

09.00 - 11.00 – wystawa aut przed halą sportowo-widowiskową Arena Toruń ze szczegółową prezentacją wybranych modeli;

10.00 – oficjalne otwarcie Zlotu, powitanie uczestników i gości specjalnych wydarzenia;

11.00 – wyjazd aut z sprzed hali Arena Toruń, przejazd kolumną aut ulicami miasta na obiekt MotoPark Toruń

11.15 - otwarcie bram MotoParku Toruń dla uczestników i widzów, przyjazd pierwszej grupy aut;

11.15-17.30 – wystawa aut w MotoParku Toruń (ul. Łukasiewicza 66, otoczenie toruńskiego toru samochodowego);

12.00-14.30 – I blok konkurencji rekreacyjnych (m.in. konkurencje dla dzieci, mistrzostwa w rzucie beretem, zawody w rzucie oponą);

12.30 – pokazy driftingu Mercedesami z m.in. udziałem wyczynowych zawodników driftingowych, I blok Drift Taxi (przejazdy dla chętnych);

13.30 – Mercedes Mini Trophy – próba sportowa na czas dla wszystkich chętnych (asfaltowa pętla toru samochodowego);

14.30 – II blok Drift Taxi;

14.30-17.00 – II blok konkurencji rekreacyjnych (m.in. konkurencje dla dzieci, konkurencje zręcznościowe dla dorosłych, przeciąganie ciężarówki [rywalizacja pomiędzy klubami, konkurencja zespołowa] oraz Super Ekspert – konkurs z wiedzy nt. marki i pojazdów Mercedes-Benz;

15.30 – treningowe przejazdy po torze własnymi autami dla wszystkich chętnych;

16.20 – III blok Drift Taxi + przejazdy treningowe;

17.30 – zakończenie pobytu w MotoParku Toruń, wyjazd z obiektu.

 

HOTEL MEETING [CZĘŚĆ WIECZORNA]

godz. 20.00 – Bankiet z Mercedesem (bankiet, catering, wieczorna impreza integracyjna).

 

Niedziela, 15 maja

08.15 - śniadanie dla osób nocujących w Hotelu Meeting;

09.00 – zwiedzanie hali sportowo-widowiskowej ARENA TORUŃ

09.50 – wyjazd kolumny aut z bazy hotelowej;

10.00 – pobyt na profesjonalnym torze kartingowym AWIX Racing Arena, przejażdżki gokartami o mocach 9 lub 13 KM (dla chętnych za dodatkową opłatą);

11.15-11.40 – zwiedzanie Motoareny Toruń;

12.00 – 14.00 - wystawa aut w centrum Torunia - pobyt na Bulwarze Filadelfijskim w pobliżu Przystani Sportów Wodnych Toruń, oficjalne zakończenie Zlotu.

REGULAMIN wraz z oficjalnym programem wydarzenia:  https://tiny.pl/9kfwz

KARTA ZGŁOSZENIA dla uczestników korzystających oferowanych przez nas posiłków i noclegu: https://tiny.pl/9kfw6

HOTEL MEETING*** (baza hotelowa Zlotu): http://hotelmeeting.pl
HOTEL FILMAR**** (obsługa cateringowa Bankietu z Mercedesem): https://www.hotelfilmar.pl/pl


Wyróżniające się auta Zlotu zostaną zaproszone do udziału w wystawie pojazdów w trakcie drugiej edycji dużego eventu motoryzacyjnego AUTO MOTO SHOW Toruń 2022 (https://www.ams-torun.pl/) , który odbędzie się 04 września w toruńskim MotoParku!

Więcej na temat Zlotu:
http://mercedestorunclub.pl/
https://www.facebook.com/MercedesClubTorun
https://www.facebook.com/events/1001739804064805/


Zapraszamy do rejestracji❗️

Z gwiezdnym pozdrowieniem,

Organizatorzy Zlotu


2
Witamy!

Serdecznie zapraszamy w dniach 26-28 maja br. do Grodu Kopernika na jubileuszowy, dziesiąty Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu. To OSTATNI TEGO TYPU ZLOT organizowany przez nas, na którym w jednym miejscu i czasie spotkać się mogą setki fanów marki spod znaku trójramiennej gwiazdy. Tym samym końca dobiega pewna historia, historia naszych krajowych spotkań, które w ostatnich latach były bodajże największymi cyklicznie odbywającymi się zlotami miłośników Mercedesów w Europie, a być może nie tylko. Chcemy te dzieło zakończyć mocnym akcentem, dlatego w odpowiedni sposób przygotowujemy się do niego organizacyjnie  i liczymy na wyjątkowo liczny przyjazd pasjonatów marki Mercedes-Benz do Torunia.
W trakcie weekendu Mercedesy zagoszczą w kilku punktach Torunia, w tym m.in. na toruńskiej starówce (Rynek Nowomiejski) na nadwiślańskim Bulwarze Filadelfijskim oraz na torze samochodowym MotoPark Toruń. W programie wydarzenia poza wystawami aut tradycyjnie jest wiele atrakcji o charakterze krajoznawczym, sportowym, turystycznym i integracyjnym. Nie zabraknie kolejnej edycji Rajdu Turystycznego "Mercedes Rally Toruń", w trakcie którego tym razem będziemy szukać śladów działalności "Ojca Dyrektora"  ;-) Piątkowe popołudnie i wieczór spędzimy na integracji przy ognisku i na... strzelnicy, gdzie odbędą się zawody strzeleckie dla uczestników i instruktarz poprowadzony przez byłego dowódcę jednostki specjalnej.
Sobota to tradycyjnie kulminacyjny dzień zlotu, podczas którego spodziewamy się prawdziwego potopu Mercedesów. Wystawa i prezentacja aut w sercu Torunia, później w MotoParku Toruń, gdzie odbędą się m.in. pokazy driftingu i przejazdy dla publiczności u boku zawodników rywalizujących w sporcie samochodowym, X Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem, konkurencje siłowe - indywidualne i drużynowe, czasówki na torze dla uczestników zlotu,  zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i wiele, wiele innych rzeczy  :-) 
Sobotni wieczór i noc po raz kolejny spędzimy przy suto zastawionych stołach i muzyce granej przez DJ-a na hucznej "Biesiadzie z Mercedesem".
W niedzielne przedpołudnie chętni ponownie będą mogli zwiedzić podwoje toruńskiej hali sportowo-widowiskowej Arena Toruń i zmierzyć się z sobą na wzajem na profesjonalnym torze kartingowym AWIX Racing Arena.
Zlot zakończymy nad Wisłą na Bulwarze Filadelfijskim.
Bazą noclegową zlotu po raz kolejny będzie cieszący się dużym uznaniem naszych gości Hotel Meeting ***.
Z racji na jubileuszowy charakter wydarzenia i chęć zgromadzenia w Toruniu dużej liczby zlotowiczów utrzymaliśmy ubiegłoroczne, naprawdę atrakcyjne stawki wpisowego.

Oficjalny REGULAMIN ZLOTU (zawierający m.in. PROGRAM wydarzenia, stawki wpisowego oraz sposoby rejestracji), a także oficjalna KARTA ZGŁOSZENIA dla osób zamierzających skorzystać z oferowanego przez nas noclegu i posiłków  pod LINKIEM (kliknij):

http://mercedestorunclub.pl/aktualnosci/regulamin-x-ogolnopolskiego-zlotu-mercedesa-w-toruniu,74


Raz jeszcze serdecznie zapraszamy w ostatni weekend maja do Torunia!

Organizatorzy

3
Witamy!

Zapraszamy do Torunia na dziewiątą edycję największego corocznego spotkania miłośników marki Mercedes-Benz w Polsce. Zlot odbędzie się w dniach 13-15. maja br.
Poza Grodem Kopernika zagościmy też w innym z najpiękniejszych miast północnej Polski - Chełmnie, szczycącym się unikalnym, prawie nienaruszonym przez wieki średniowiecznym układem urbanistycznym centrum, w skład którego wchodzą bezcenne zabytki znajdujące się na liście Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Bazą hotelową tegorocznego zlotu będzie HOTEL MEETING***. Podnosimy standard hotelowy, ażeby naszym uczestnikom zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki pobytu w Toruniu, adekwatne do rangi wydarzenia. Uczestnicy zakwaterowani w bazie hotelowej Zlotu, w trakcie pobytu będą mogli bezpłatnie korzystać ze SPA znajdującego się w tym samym budynku.W danym kompleksie znajduje się też ARENA TORUŃ, jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju.
http://hotelmeeting.pl/

Program IX Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu i Chełmnie

Piątek, 13. maja 2016r.


godz. 13.30 - otwarcie biura Zlotu w hali sportowo-widowiskowej Arena Toruń / Hotelu Meeting*** przy ul. gen. J. Bema 73-89 w Toruniu;


godz. 13.30 – 17.00 – powitanie pierwszej grupy Uczestników w bazie hotelowej Zlotu;

godz. 15.00 – początek Rajdu Turystycznego „Mercedes Rally 2016” (start pierwszej załogi);

godz. 17.00 – wyjazd Uczestników Zlotu nie biorących udziału w Rajdzie sprzed hali Arena Toruń w kierunku Chełmna;

godz. 17.30 – planowany przyjazd pierwszej załogi uczestniczącej w Rajdzie na Rynek w Chełmnie;

godz. 18.00 – wjazd kolumny Uczestników Zlotu nie biorących udziału w Rajdzie na Rynek w Chełmnie, wystawa aut.

godz. 18.15 – zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej części Chełmna – jednego z najpiękniejszych polskich miast malowniczo położonego na wzgórzu nad Wisłą, nazywanego też Polskim Miastem Zakochanych (w miejscowej farze od kilku wieków przechowywana jest m.in. relikwia świętego Walentego), posiadającego unikalny, prawie nienaruszony przez wieki średniowieczny układ urbanistyczny, w skład którego wchodzą bezcenne zabytki znajdujące się na liście Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Więcej o CHEŁMNIE:

http://chelmno.pl/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chełmno

http://chelmno.com.pl/

godz. 20.15 – wyjazd kolumny Mercedesów z chełmińskiego Rynku w stronę Torunia;

godz. 21.10 – powrót do Hotelu Meeting, kolacja dla uczestnikówSobota, 14. maja 2016r.


ARENA TORUŃ ul. gen. J. Bema 73-89 w Toruniu

godz. 08.20 - śniadanie dla osób nocujących w Hotelu Meeting***;

godz. 09.00 -12.00 – wystawa aut przed halą sportowo-widowiskową przy ul. Bema połączona ze szczegółową prezentacją wybranych modeli;

godz. 09.00-11.45 – prezentacja wnętrza hali sportowo-widowiskowej ARENA TORUŃ, jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce, nagrodzonego wieloma prestiżowymi wyróżnieniami (m.in. tytułem Sportowy Obiekt Roku 2014 nadanym przez kapitułę konkursu Budowniczy Polskiego Sportu), goszczącego m.in. liczne wydarzenia rangi mistrzostw Polski, Europy i świata.

http://arenatorun.pl/godz. 10.30 – oficjalne otwarcie Zlotu;

godz. 11.50 – wyjazd aut sprzed Areny Toruń w stronę stadionu MOTOARENA (Uwaga! Przejazd w warunkach normalnego ruchu ulicznego z zachowaniem należytych zasad ostrożności i przestrzeganiem przepisów kodeksu drogowego);

MOTOARENA, ul. Pera Jonssona 7

godz. 12.00 - otwarcie parkingów i obiektu dla Uczestników Zlotu;

godz. 12.00-18.00 – wystawa aut pod Motoareną;

godz. 12.15 – pokazowe przejazdy sportowych Mercedesów po pętli przylegającego do Motoareny wyczynowego toru kartingowego AWIX Racing Arena;

godz. 12.30 – blok Drift Taxi – przejazdy dla publiczności u boku zawodników;

godz. 12.30-14.30 – I blok konkurencji rekreacyjnych (m.in. konkurencje dla dzieci, 9. Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem, „pijany rower”, zawody w rzucie oponą)

godz. 13.00 oraz 13.30 – zwiedzanie wraz z przewodnikiem MOTOARENY – najlepszego stadionu żużlowego na świecie (obiektu na którym odbywają się m.in. rundy Speedway Grand Prix – indywidualnych żużlowych mistrzostw świata);

godz. 13.00 – przejazdy treningowe Uczestników Zlotu autami po torze kartingowym oraz Drift Taxi;

godz. 13.30 – 9. Mistrz Mercedes Mini-Max – próba sportowa na czas dla wszystkich chętnych (pętla toru kartingowego AWIX Racing Arena);

godz. 14.00 - OLDTIMER SEARCH - weryfikacja zabytkowych egzemplarzy pod kątem udziału w INTERNATIONAL MERCEDES-BENZ MEETING 130TH ANNIVERSARY - TORUŃ 2016, czyli Zlocie Zabytkowych Mercedesów z okazji 130-lecia marki;

godz. 14.30-15.30 – wyścigi gokartami po torze kartingowym: konkurencja zespołowa, rywalizacja pomiędzy klubami, grupami*;

godz. 14.30-17.00 – II blok konkurencji rekreacyjnych (m.in. konkurencje dla dzieci, konkurencje zręcznościowe dla dorosłych, przeciąganie ciężarówki – ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros [rywalizacja pomiędzy klubami, konkurencja zespołowa*] oraz Super Ekspert – konkurs z wiedzy nt. marki i pojazdów Mercedes-Benz;

* Wyniki drużynowej rywalizacji w wyścigach gokartami oraz przeciąganiu ciężarówki przy użyciu liny będą ze sobą zsumowane; najlepsza ekipa otrzyma puchar za zwycięstwo w mistrzostwach międzyklubowych.

godz. 15.30-17.30 – indywidualne jazdy gokartami (jazdy treningowe, wyścigi);

godz. 18.00 – zakończenie pobytu na Motoarenie i w jej otoczeniu;

Wstęp dla widzów bezpłatny.Pod Motoareną podczas Zlotu będą funkcjonowały także punkty gastronomiczne.

HOTEL MEETING*** [CZĘŚĆ WIECZORNA]

godz. 19.00 – 19.30 – obiadokolacja dla osób korzystających z bazy hotelowej Zlotu;

godz. 21.00 – Biesiada z Mercedesem (bankiet, DJ, inne atrakcje).Niedziela, 15. maja 2016r.

godz. 09.00 - śniadanie dla osób nocujących w Hotelu Meeting;

godz. 09.45 – ARENA TORUŃ, konkurencja sportowo-rekreacyjna w hali na bieżni lekkoatletycznej;

godz. 10.50 – wyjazd kolumny aut z bazy hotelowej;

godz. 11.00 – zwiedzanie wraz z przewodnikiem CENTRUM KULTURALNO-KONGRESOWEGO „JORDANKI”, nowoczesnej, wielofunkcyjnej sali koncertowo-kongresowej otwartej pod koniec ubiegłego roku w centrum Torunia ( http://www.jordanki.torun.pl );

godz. 12.00-14.00 – wystawa aut w centrum Torunia (pobyt na Rynku Nowomiejskim lub na Bulwarze Filadelfijskim), oficjalne zakończenie Zlotu;

godz. 15.00 – pobyt na największym corocznym festynie rodzinnym w Toruniu (os. Bielawy).Uczestnicy zakwaterowani w bazie hotelowej Zlotu, w ramach pobytu mogą korzystać ze SPA znajdującego się w tym samym budynku co HOTEL MEETING***!


Program może jeszcze ulec niewielkim zmianom.


Pełny regulamin i karta zgłoszeniowa:
http://www.mercedestorunclub.pl/aktualnosci/regulamin-ix-ogolnopolskiego-zlotu-mercedesa-w-toruniu,66W regulaminie znajduje się m.in. instrukcja dot. rejestracji. Tam też znajdują się warianty WPISOWEGO. Uczestnicy nie korzystający noclegów i posiłków zapewnianych przez organizatora, zgłoszeń mogą dokonywać na miejscu w trakcie zlotu.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
Mercedes Toruń Club
e-mail: kontakt@mercedestorunclub.pl
tel.: (+48) 605 58 57 51
http://www.mercedestorunclub.pl/

4
Witamy!

Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu i Golubiu-Dobrzyniu. Impreza odbędzie się w dniach 15-17. maja.

Oto oficjalny program VIII Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu i Golubiu-Dobrzyniu:

Piątek, 15. maja 2015r.

godz. 14.00 - otwarcie biura Zlotu w hotelu "Walter" przy ul. Droga Starotoruńska 5A w Toruniu;
godz. 14.00 – 17.00 – przywitanie pierwszej grupy uczestników w bazie hotelowej Zlotu;
godz. 17.00 – wyjazd kolumny Mercedesów z bazy hotelowej Zlotu;
godz. 17.00 - początek Rajdu Turystycznego „Mercedes Rally 2015” o Puchar Burmistrza Golubia-Dobrzynia;
godz. 17.30 – wizyta w Kujawski Truck Center – siedzibie dealera ciężarowych aut Mercedes-Benz w Rogówku k. Torunia;
godz. 18.30 – przyjazd do Golubia-Dobrzynia, oficjalne przywitanie zlotowiczów z udziałem władz miasta, wystawa aut na Rynku;
godz. 18.45 – zwiedzanie zabytkowej części Golubia-Dobrzynia, prezentacja panoramy miasta z wieży kościoła;
godz. 19.45 – rozstrzygnięcie konkursu dla mieszkańców Golubia-Dobrzynia związanego ze Zlotem Mercedes-Benz;
godz. 20.00 – zbiórka Uczestników przy Kmicicowej Kolubrynie – atrapie legendarnej, wielkiej armaty, znanej z filmu „Potop”, powitanie w staropolskim stylu na średniowiecznym Zamku Golubskim, salwa z armaty;
godz. 20.05 – zwiedzane zamku, poszukiwania ducha królewny Anny Wazówny ;)
godz. 21.00 – kolacja na Zamku Golubskim;
godz. 21.30 - powrót do Torunia;
godz. 22.30 – przyjazd do bazy hotelowej Zlotu;

Sobota, 16. maja 2015r.

godz. 08.00 - śniadanie dla osób nocujących w hotelu "Walter";
godz. 08.50 - wyjazd kolumny z bazy Zlotu na Rynek Nowomiejski;
godz. 09.00 -12.00 – wystawa aut na RYNKU NOWOMIEJSKIM połączona ze szczegółową prezentacją wybranych modeli, zwiedzanie toruńskiej starówki;
godz. 10.30 – oficjalne otwarcie Zlotu;
godz. 11.50 – wyjazd aut  z Rynku Nowomiejskiego na MotoPark Toruń (Uwaga! Przejazd w warunkach normalnego ruchu ulicznego z zachowaniem należytych zasad ostrożności i przestrzeganiem przepisów kodeksu drogowego);

MOTOPARK TORUŃ, ul. Bielańska 66
godz. 12.00 - otwarcie bram dla Uczestników i widzów;

Tor samochodowy (2. Mercedes-Benz Drift Day, Mistrz Mercedes-Mini Max, pokazy)
godz. 12.30 - Mercedes-Benz Drift Day 1 – treningi uczestników + drift taxi (przejazdy dla widzów u boku zawodników);
godz. 14.00 - 15.00 - Mistrz Mercedes Mini-Max – próba sportowa na czas dla wszystkich chętnych;
godz. 15.00 – pokazowe przejazdy po torze kierowcy rajdowego i uczestników imprez typu track day (m.in. Classicauto Cup i Classicauto Mercedes Challenge);
godz. 14.30 – briefing dla uczestników 2. Mercedes-Benz Drift Day (obowiązkowy);
godz. 15.20 – 2. Mercedes-Benz Drift Day (przejazdy kwalifikacyjne, finały);
godz. 16.00 – nagrodzenie zwycięzców 2. Mercedes-Benz Drift Day i 8. Mistrz Mercedes Mini-Max;
godz. 16.30 - Mercedes-Benz Drift Day - drift taxi (przejazdy dla publiczności u boku zawodników);
godz. 18.00 – tor otwarty dla pozostałych Uczestników Zlotu;

Otoczenie toru - park maszyn, tereny zielone (Piknik Motoryzacyjno-Rodzinny)
godz. 12.00 - 19.00 – wystawa aut uczestników Zlotu;
godz. 12.00- 19.00 – GIEŁDA aut i części dedykowanych do Mercedes-Benz (w wyznaczonym miejscu placu);
godz. 12.30 - początek konkurencji rekreacyjnych - konkurencje dla dzieci;
godz. 13.00 - prelekcje dotyczące bezpieczeństwa wraz ze stosownymi pokazami prowadzonymi przez ekspertów;
godz. 13.00 – OLDTIMER SEARCH - weryfikacja zabytkowych egzemplarzy pod kątem udziału w INTERNATIONAL MERCEDES-BENZ MEETING 130TH ANNIVERSARY - TORUŃ 2016, czyli Zlocie Zabytkowych Mercedesów z okazji 130-lecia marki (przed główną sceną);
godz. 13.30 - VIII Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem (konkurencja dla dzieci i dorosłych);
godz. 14.00 - przeciąganie ciężarówki – ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros (rywalizacja pomiędzy klubami, konkurencja zespołowa);
godz. 14.00 - 15.30 – posiłek regeneracyjny;
godz. 14.30 - „pijany rower”, konkurencje z alkogoglami;
godz. 15.00 - ciąg dalszy konkurencji i zabaw dla dzieci
godz. 16.15 - szczegółowa prezentacja wybranych aut uczestników Zlotu (pod sceną);
godz. 16.40 - konkurs z wiedzy o Mercedes-Benz (na scenie);
godz. 17.00 - rzut oponą (konkurencja siłowa dla chętnych).

Obsługa muzyczna eventu: DJ Kristoff, Dj Wea
Wstęp dla widzów bezpłatny.

W MotoParku podczas Zlotu będą funkcjonowały także punkty gastronomiczne.

*Popołudniu (około godz. 16.00-17.00) planowany jest ponadto pobyt kilku wyselekcjonowanych, zabytkowych Mercedesów na Rynku Staromiejskim w Toruniu (sesja foto, promocja Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Mercedesów – Toruń 2016).


HOTEL WALTER, ul. Droga Starotoruńska 5A [CZĘŚĆ WIECZORNA]
godz. 19.00 – 19.30 – obiadokolacja dla osób korzystających z bazy hotelowej Zlotu;
godz. 21.00 – Biesiada z Mercedesem (bankiet, DJ, inne atrakcje).

Niedziela, 17. maja 2015r.

godz. 09.00 - śniadanie dla osób nocujących w hotelu "Walter";
godz. 10.00 - zebranie uczestników, oficjalne podsumowanie Zlotu;
godz. 10.50 – wyjazd kolumny aut z bazy hotelowej;
godz. 11.00 - wizyta na profesjonalnym torze kartingowym AWIX Racing Arena (za dodatkową opłatą przejazdy gokartami marki Sodi o mocy 9 lub 13 KM);
godz. 12.15-13.15 - wystawa aut pod nową toruńską halą sportowo-widowiskową przy ul. Bema (Toruńska Infrastruktura Sportowa) wraz ze zwiedzaniem obiektu;
godz. 13.15 – wyjazd kolumny aut w stronę toruńskiego zespołu staromiejskiego;
godz. 13.30-15.30 - pobyt na Rynku Nowomiejskim, zakończenie Zlotu.

Organizator zastrzega sobie możliwość pewnych zmian w programie. W tym przypadku o sprawach istotnych uczestnicy informowani będą za pomocą odrębnych komunikatów.

Uczestnictwo i wpisowe.
Wpisowe  składa się z następujących wariantów świadczeń:
1.    dwa noclegi (15/16.05.2015r. i 16/17.05.2015r.) z kolacją (piątek) dwoma śniadaniami (sobota, niedziela), posiłkiem na torze (sobota), obiadokolacją (sobota) i wieczornym bankietem (sobota) - 250 zł/os. [koszt uczestnictwa w pełnym wariancie]
2.    jeden nocleg (wybrany przez uczestnika) ze śniadaniem, posiłkiem na torze (sobota), bankietem (sobota) i kolacją lub obiadokolacją – 180 zł/os.
3.    bez noclegu, z posiłkiem torze, obiadokolacją i bankietem – 100zł/os.
4.    wpisowe dla osób nie korzystających z noclegu i bez posiłków oferowanych przez Organizatora – 30 zł./os.*
*Osoby korzystające z tego wariantu mają zagwarantowany wjazd samochodem na obiekt MotoPark Toruń w trakcie zlotu i uczestnictwo w konkurencjach przewidzianych programem.
Poza podstawowymi, BEZPŁATNYMI atrakcjami dla Uczestników w programie przewidziane są DODATKOWE, opcjonalne atrakcje wyłącznie dla zainteresowanych. Możliwość skorzystania z nich wiąże się z opłatą niezależną od wpisowego. Są m.in. przejażdżki gokartami, co-drive’y u boku zawodników, park zabaw dla dzieci, paintball, strzelnica sportowa.
Uczestnictwo dzieci i osób zainteresowanych pokojami jednoosobowymi według indywidualnych uzgodnień.

Bliższe szczegóły znajdują się w regulaminie zlotu.
Oto link do regulaminu i karty zgłoszeniowej, która obowiązuje uczestników korzystających z zaproponowanych posiłków i bazy noclegowej:
http://mercedestorunclub.pl/aktualnosci/regulamin-i-karta-zgloszeniowa-zlotu-mercedesa-w-toruniu-2015,54

Osoby nie korzystające z tych wariantów rezerwacji dokonują po przyjeździe, na miejscu.

Pozdrawiamy i zapraszamy do Torunia
-----------------
Mercedes Toruń Club

5
 Witamy!
 
 Zapraszamy na kolejny, siódmy już Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu. Impreza odbędzie się w dniach 9-11. maja br.
 Tegoroczny zlot rozpoczniemy w piątkowe popołudnie 09. maja w... Inowrocławiu, gdzie odbędzie się m.in. wystawa legendarnych sportowych modeli Mercedesa i zabytkowych "gwiazd". Głównym dniem zlotu zgodnie z tradycją będzie sobota. Tego dnia zagościmy w centrum Torunia oraz po rocznej przerwie także na torze MotoPark Toruń. Na tym obiekcie od południa do godzin późnopopołudniowych będzie odbywał się piknik rodzinny i rozegranych zostanie szereg konkurencji sportowych. Wieczór i noc jak zwykle zarezerwowane są na huczną imprezę integracyjną w naszej bazie hotelowej. Zlot zakończy się w niedzielę 11. maja. Na ten dzień zaplanowany jest m.in. pobyt na wyczynowym torze kartingowym, gdzie przesiądziemy się z Mercedesów do 13-konnych gokartów i kończąca całe spotkanie wystawa aut w centrum Torunia.
 
 
 W ramach VII Zlotu w sobotę 10. maja odbędzie się MERCEDES-BENZ DRIFT DAY. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy nie tylko krajowych kierowców, ale także całą grupę zagranicznych drifterów latających "gwiazdami". Aktualnie w całej Europie jest około 30-40 driftowozów o różnym poziomie zaawansowania technicznego, które pobudowano na bazie Mercedesów. Liczymy, że część z tych maszyn zaprezentuje się w maju na toruńskim torze. Zaproszenia skierowaliśmy m.in. do zawodników z Węgier, Skandynawii, Niemiec, a nawet krajów z południa Europy. Tradycyjnie nie zabraknie też kilku polskich kierowców z Kajetanem Rutyną i Michałem "Obebo" Przybylskim na czele. Bokiem do przodu będzie jeździł także DRIFTOBUS, jedyny tego typu projekt w Europie - bus profesjonalnie przystosowany do driftingu. Mercedes-Benz Drift Day to spotkanie integracyjne służące m.in. wymianie doświadczeń pomiędzy zespołami. W Toruniu nie zabraknie jednak bloków Drift Taxi (co-drive'y z udziałem kibiców) i ostrej rywalizacji o puchary. Zwycięzcy MBDD na zakończenie staną do walki w parach z dwoma drifterami zasiadającymi w autach innych marek (prawdopodobnie BMW i Nissan).
 Oto film promujący Mercedes-Benz Drift Day:
 
 Mercedes-Benz Drift Day (promo)

 ! Organizatorem zlotu jest nowe stowarzyszenie - Mercedes Toruń Club. Nasza grupa w związku z pogarszającymi się od pewnego czasu współpracą postanowiła zerwać bliższe relacje z Automobilklubem Toruńskim. Rozwiązaliśmy sekcję założoną przed sześcioma laty przy AK Toruńskim i założyliśmy samodzielne, niezależne stowarzyszenie. Aktualnie kończona jest jego rejestracja w sądzie. Jesteśmy przekonani, że ten krok pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą organizację zlotów i innych imprez, które przygotowujemy.
 ! Bliższe szczegóły dotyczące zlotu, wraz z oficjalnym programem imprezy podamy najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia. Wtedy też ruszy rejestracja uczestników mających zamiar skorzystać z oferowanych przez nas posiłków i bazy noclegowej. W tym roku powracamy do znanego z aż trzech wcześniejszych edycji naszego zlotu Hotelu WALTER.
 
 UWAGA! W związku z faktem zakończenia współpracy z Automobilklubem Toruńskim zmienił się adres naszej strony internetowej. Poza forami internetowymi właśnie tam będziecie mogli znaleźć najświeższe informacje dotyczące VII ZLOTU i Merccedes-Benz Drift Day. Strona będzie na bieżąco aktualizowana. Zapraszamy na:
 
 www.mercedestorunclub.pl
 
 Zachęcamy też do odwiedzania naszego profilu na Facebooku:
 
 https://www.facebook.com/MercedesClubTorun?fref=ts
 
 
 Pozdrawiamy i zapraszamy do Torunia!
 ---------------------------------------------
 Stowarzyszenie MERCEDES TORUŃ CLUB
 

6
 Witamy!
 
Serdecznie zapraszamy na kolejny, szósty Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu. Impreza odbędzie się w dniach 17-19. maja. Mercedesami pokażemy się tym razem nie tylko w Grodzie Kopernika, ale też w pobliskim Ciechocinku (piątek). Sobota będzie miała nieco inną formułę niż w poprzednich latach. Poza tym większość wydarzeń tego dnia odbędzie się na płycie głównej lotniska Aeroklubu Pomorskiego. Dzięki temu w ramach zlotu przygotujemy długo oczekiwane przez wielu naszych dotychczasowych gości wyścigi równoległe na pełnym dystansie 1/4 mili. Będzie podział na klasy i elektroniczna aparatura pomiarowa. Poza konkurencją, w wyścigach pokazowym zaprezentują się również mistrzowie Polski w tej dyscyplinie: Paweł Kowalski (Porsche 911, wielokrotny mistrz i wicemistrz kraju w swoich klasach; mistrz "wszechklas" w sezonie 2011 - tytuł King of Poland 2011) oraz Wojciech Ludwisiak (Mercedes SL55 AMG Kleemann, aktualny mistrz kraju w klasie Street  RWD). Obaj kierowcy wchodzą w skład ADEX MTC Teamu - mistrzów kraju zespołów samochodowych w sezonie 2012 oraz II-wicemistrzów Polski w klasyfikacji generalnej teamów SSS Racing. Możliwości swoich maszyn zaprezentują też pozostali kierowcy zespołu ADEX MTC. Na "bieżni" stanie m.in. jeden z najszybszych diesli ścigających się na naszych rodzimych zawodach (C30 CDI AMG po tuningu). Do Torunia prawdopodobnie przyjedzie też niesamowicie mocna "gwiazda" sygnowana przez słynną amerykańską firmę RENNtech. Mercedesy przygotowane przez tego tunera zasłynęły m.in. z rekordów świata w wyścigach na ćwierć mili w klasach typu street (auta dopuszczone do ruchu ulicznego). Swój udział w zlocie już zapowiedzieli posiadacze jeszcze kilku ekstremalnie szybkich maszyn. Szczególną atrakcją ma być wyścig sportowego Mercedesa z lecącym samolotem. Tradycyjnie nie zabraknie pokazów driftingu, drift taxi i widowiskowej odmiany gymkhany. Po południu (po godz. 17.00) na toruńskie lotnisko wjadą też auta innych marek, ażeby stanąć do walki w Ogólnopolskim Sprincie Samochodowym "Quarter Mile Toruń 2013". O Puchar Prezydenta Miasta Torunia rzecz jasna powalczą też najszybsze Mercedesy.
Zloty w Toruniu to nie tylko sportowe doznania i ostra rywalizacja. Tradycyjnie nie zabraknie prezentacji kilkudziesięcioletnich oldtimerów i nieco młodszych, lecz również osławionych youngtimerów. Sobotnia ekspozycja klasyków na Rynku Nowomiejskim ma w tym roku mieć szczególny charakter. Do tegorocznych nowości należą też wyścigi gokartami (Sodi, 13 KM) na torze pobudowanym do uprawiania wyczynowego kartingu. W programie jest też cały blok konkursów, konkurencji rekreacyjnych oraz zabaw dla dzieci.
 
Szczegóły poniżej.
 
 
VI OGÓLNOPOLSKI ZLOT MERCEDES-BENZ W TORUNIU
 & OGÓLNOPOLSKI SPRINT SAMOCHODOWY „QUARTER MILE TORUŃ”o Puchar Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego
 
17.05, Toruń-Ciechocinek
godz. 14.00 – otwarcie biura Zlotu w Motelu „Pod Kominkiem” (Toruń-Broza);
godz. 16.30 – start pierwszej załogi do rajdu turystycznego MERCEDES RALLY 2013 (Toruń-Ciechocinek-Toruń);
godz. 18.00 – wyjazd kolumny aut nie uczestniczących w rajdzie z bazy zlotu do Ciechocinka;
godz. – 18.30-20.30 - wystawa aut w Ciechocinku, zwiedzanie miasta;
godz. 20.30 – powrót kolumną aut do bazy noclegowej Zlotu;
godz. 22.30 - widowisko pirotechniczne.
 
18.05, Toruń (główny dzień zlotu)
godz. 9:00-12.00 – wystawa aut na RYNKU NOWOMIEJSKIM połączona ze szczegółową prezentacją najciekawszych modeli;
godz. 10.30 – oficjalne otwarcie VI Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu;
godz. 12.00-12.30 – przejazd w asyście policji kolumny około 200-300 aut ze Starego Miasta na tereny lotniska Aeroklubu Pomorskiego (parada głównymi ulicami Torunia);
godz. 12.30-20.30 - LOTNISKO AEROKLUBU POMORSKIEGO (event):
godz. 12.30-17.00 - wystawy zabytkowych, sportowych, ciężarowych, dostawczych oraz najnowszych luksusowych modeli Mercedes-Benz , a także pojazdów  Toruńskiego Klubu Zabytkowej Motoryzacji AT;
godz. 13.00-16.00 - wyścigi równoległe Mercedesów na dystansie ¼ mili z elektronicznym pomiarem czasu (klasy: Tourist, Diesel, Sport; ELIMINACJE);
godz. 13.00-16.00 zdalnie sterowane modele Mercedesów w skali 1:14 (na specjalnie przygotowanym torze);
godz. 13.00-17.00 - blok rekreacyjny (zabawy, konkursy rodzinne, prezentacje i instruktarz z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Strong Cup – konkurencje siłowe dla chętnych);
od godz. 14.00 - pokazy driftingu (jazdy w kontrolowanym poślizgu) w wykonaniu profesjonalistów + drift taxi (przejazdy z udziałem publiczności u boku zawodników);
godz. 15.00 - 2. Mercedes Gymkhana Drift Competition – nowa, niezwykle widowiskowa konkurencja samochodowa z udziałem wyczynowych kierowców;
godz. 15.30 - SuperEkspert, Zmagania Mechaników – konkursy dla fachowców, znawców aut Mercedes-Benz;
 
DRAG SESSION:
godz. 16.00 - prezentacja profesjonalnie przygotowanych do sprintu samochodowego aut marek Mercedes-Benz i Porsche (w tym m.in. ADEX MTC Team, MK-Speed Racing oraz Mercedes RENNtech Performance);
 godz. 16.15 - pokaz wyścigów na dystansie ¼ mili z udziałem profesjonalistów – mistrzów kraju z zespołu ADEX MTC TEAM w przystosowanych do drag racingu autach marek Mercedes-Benz i Porsche;
godz. 16.30 – wyścigi równoległe Mercedesów na dystansie ¼ mili (klasy: Tourist, Diesel, Sport; FINAŁY)
godz. 16.55 - wyścig równoległy sportowego Mercedesa z samolotem ze startu lotnego (prawdopodobnie);
godz. 17.00-20.30 – Ogólnopolski Sprint Samochodowy „QUARTER MILE TORUŃ 2013” o Puchar Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego  - wyścigi aut różnych marek na dystansie ćwierć mili;
 
godz. 21.30-??? – Imprezka z Mercedesem (sala balowa Motelu „Pod Kominkiem”).
 
19.05, Toruń
godz. 10.00-10.30 - przejazd kolumny Mercedesów przez miasto;
godz. 10.30-11.40 - pobyt na torze kartingowym Racing Arena (przejazdy gokartami);
godz. 12.00-14.00 - wystawa aut na Rynku - Staromiejskim lub Nowomiejskim;
godz. 14.30-20.00 - udział w festynie rodzinnym „Bielawy 2013”
godz. 20.00 - oficjalne zakończenie zlotu.
 
Stawki wpisowego prawdopodobnie będą bardzo zbliżone do tych z IV Zlotu (2011). Tak więc dla osób korzystających z bazy noclegowej będzie trochę drożej niż ubiegłym roku, jednak dzięki temu zapewnimy Wam jeszcze wyższy standard hotelowo-gastronomiczny.
 
Więcej szczegółów na przełomie marca i kwietnia.
 
Serdecznie zapraszamy.
 
Mercedes Toruń Club/
Automobilklub Toruński
 

7
Bardzo nam miło czytać takie słowa. Tego typu opinie tym bardziej motywują do działania.  :)  


 Można już oficjalnie dokonywać ZGŁOSZEŃ na zlot w Toruniu (m.in. w celu rezerwacji noclegów i posiłków).
 
 REGULAMIN V Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu i KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ znajdziecie m.in. pod tymi adresami:
 
http://mercedes.automobilklubtorunski.pl/zloty/regulamin-i-karta-zgloszenia-na-zlot,3
 
http://mercedes.automobilklubtorunski.pl/aktualnosci/regulamin-i-karta-zgloszenia-na-zlot,4

 http://www.sendspace.com/filegroup/qtNbW00cqYxoGk%2FGYrRa9g

 Numer konta i dokładny opis sposobu dokonania zgłoszenia znajdują się w regulaminie.
 
 Pliki te po 15.04 znajdą się także na stronie głównej Automobilklubu Toruńskiego:
http://automobilklubtorunski.pl/

 Osoby zainteresowane prosimy o możliwie szybkie dokonywanie zgłoszeń.
 
Mercedes Toruń Club/
Automobilklub Toruński

8
 V OGÓLNOPOLSKI ZLOT MERCEDESA W TORUNIU + FORMULA SESSION 2012 (18-20. maja 2012)
Witamy! Cześć!
Serdecznie zapraszamy wszystkich Użytkowników Waszego Forum na V Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu. Impreza odbędzie się w dniach 18-20. maja 2012r. Kulminacyjnym dniem zlotu będzie sobota 19. maja, choć gorąco zachęcamy do uczestnictwa we wszystkie trzy zlotowe dni, bowiem w piątek i niedzielę również nie zabraknie szeregu atrakcji.
Oto szczegóły:

Program + zakładane warianty wpisowego.
 
 Program V Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu i imprezy pn. Formula Session 2012
 
 Piątek, 18. maja 2012r.
 godz. 14/00 – otwarcie biura Zlotu w restauracji na terenie Aeroklubu Pomorskiego przy ul. 4. Pułku Lotniczego 17 w Toruniu;
 godz. 14/00 – 17/00 – turystyczne przeloty nad miastem dla zainteresowanych (Aeroklub Pomorski);
 godz. 17/00 – wyjazd kolumny Mercedesów z lotniska;
 godz. 17/20 – wizyta w firmie Auto Frelik, siedzibie głównego sponsora Zlotu (salony Mercedes-Benz, Jeep, Lancia, Ducati);
 godz. 18/00 – przyjazd na teren Osady Leśnej na Barbarce (park linowy dla dorosłych i dzieci, szkoła leśna, park zabaw dla dzieci, ścieżki turystyczno-edukacyjne, boiska sportowe, mini-golf itd.);
 godz. 18/00 - 20/00 – gry i zabawy rekreacyjne (m.in. konkurs umiejętności piłkarskich „Mercedesem na Euro” i mecz siatkarski Toruń - Reszta Świata);
 godz. 20/00 – oficjalne powitanie Uczestników, ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek + grill.
 
 Sobota, 19. maja 2012r.
 godz. 08/00 – śniadanie dla osób nocujących w hotelach – Aeroklubu Pomorskiego i „Walter”;
 godz. 08/45 – przejazd kolumną pojazdów z Motoareny na toruński Rynek Nowomiejski;
 godz. 09/00 – 10/00 – zapisy na listę startową dla uczestników Rajdu;
 godz. 09/30 – start do pierwszego (pieszego) odcinka Ekologicznego Rajdu Turystycznego „Mercedes Rally Toruń 2012” o Puchar Starosty Powiatu Toruńskiego Mirosława Graczyka (zwiedzanie toruńskiej starówki);
 godz. 10/30 – oficjalna odprawa zawodników (Rynek Nowomiejski);
 godz. 10/50 – uroczyste otwarcie V Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu i Rajdu Turystycznego „Mercedes Rally Toruń 2012”;
 godz. 11/00 – start pierwszej załogi do drugiego odcinka Rajdu (Rynek Nowomiejski);
 godz. 11/40 – przejazd kolumny samochodów nie uczestniczących w Rajdzie na obiekty MotoPark Toruń;
 
 MOTOPARK TORUŃ – ul. Bielańska 66
 [godz. 12/00-24/00]
 godz. 12/15 – początek imprezy pn. FORMULA SESSION 2012 - prezentacje historycznych bolidów wyścigowych i repliki bolidu Formuły 1 McLaren Mercedes MP4-22;
 godz. 12/30 – początek jazd dla Uczestników i publiczności zdalnie sterownymi modelami F1 w skali 1:14 na specjalnym mini-torze;
 godz.12/30 – początek prób dla Uczestników i publiczności na symulatorze F1;
 godz. 13/00 – 15/00 – konkursowe przejazdy modelami F1 w skali 1:14 i na symulatorze Formuły1;
 godz. 13/15 – pokazy driftingu;
 godz. 14/00 – przejazdy bolidów historycznych formuł wyścigowych po torze samochodowym MotoPark w wykonaniu Klubu Kierowców Wyścigowych;
 godz. 14/30 – 19/00 – posiłki regeneracyjne;
 godz. 14/30 – początek konkurencji rekreacyjnych (m.in. V Otwarte Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem, zabawy dla dzieci);
 godz. 14/30 – treningowe przejazdy i próby sportowe dla chętnych na torze samochodowym (Mistrz Mercedes Mini-Max 2012);
 godz. 14/30 – wystawa pojazdów zabytkowych (w tym aut Mercedes-Benz);
 godz. 15/00 – prezentacja nowych modeli aut marki Mercedes-Benz w tym modeli AMG i motocykli Ducati (m.in. Ducati Diavel AMG Special Edition i supersportowego Panigale);
 godz. 15/30 – pokazy driftingu w wykonaniu profesjonalistów w tym m.in. Michała „Obebo” Przybylskiego;
 godz. 16/00 – Gymkhana Mercedes Drift Competition – nowa widowiskowa konkurencja samochodowa na torze w Toruniu z udziałem zawodników rywalizujących w sporcie samochodowym;
 godz. 16/15 – symulator zderzeniowy i symulator dachowania Toruńskiej Akademii Jazdy, „pijany rower”, prelekcje dot. zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i ekologii;
 godz. 16/30 – dalszy ciąg konkurencji rekreacyjnych (m.in. Strong Cup 2012 czyli rywalizacja o tytuł najsilniejszego uczestnika Zlotu, Zmagania Mechaników, konkurencje dla kobiet i dzieci);
 godz. 17/00 – eliminacje wyścigów równoległych (dystans 1/8 mili);
 godz. 18/00 – finał wyścigów równoległych o Puchar Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z udziałem czterech najszybszych aut z eliminacji (pełen dystans ćwierć mili na płycie przylegającego do MotoParku lotniska Aeroklubu Pomorskiego);
 godz. 18/00 – Drift Taxi, Sprint Taxi (tzw. co-drive’y - przejazdy dla publiczności u boku zawodników wyczynowo rywalizujących w sporcie samochodowym, z których dochód częściowo przeznaczony będzie na cel charytatywny);
 godz. 19/30 – dowolne jazdy treningowe po torze dla chętnych;
 godz. 20/00 – nagrodzenie zwycięzców poszczególnych konkurencji, uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów i nagród;
 godz. 21/00 – Biesiada z Mercedesem (DJ, inne atrakcje);
 godz. 21/45 - pokazy nocnego driftingu;
 godz. 22/30 – widowisko pirotechniczne.
 
 Niedziela, 20. maja 2012r.
 godz. 09/00 - 09/30 – śniadanie w hotelach;
 godz. 10/00 – komisyjny wybór Auta Zlotu;
 godz. 11/00 – podanie oficjalnych wyników konkursu „Auto Zlotu” i podsumowanie Zlotu;
 godz.11/30 – zgrupowanie pod Motoareną/formowanie kolumny do wyjazdu;
 godz. 11/45 – wyjazd kolumny aut spod Motoareny na toruński Rynek Nowomiejski;
 godz. 12/00 – pobyt na Rynku Nowomiejskim;
 ok. godz. 14/00 - OFICJALNE ZAKOŃCZENIE ZLOTU.
 
 W trakcie pobytu Zlotu na Rynku Nowomiejskim oraz na terenie MotoPark Toruń nowe modele Mercedesów (w tym modele AMG) prezentować będzie spółka Auto-Frelik, toruński diler Mercedes-Benz. Przez inną firmę prawdopodobnie zaprezentowane zostaną także auta ciężarowe.
 W MotoParku przygotowane będą także dodatkowe (odpłatne) atrakcje dla chętnych – quady, gokarty, strzelnica sportowa, park zabaw dla dzieci, paintball (dla zorganizowanych grup), pomiary momentu obrotowego i szacowanie mocy na hamowni podwoziowej.
 
 Zakładane warianty wpisowego:
 1. dwa noclegi (18/19.05.2012r. i 19/20.05.2012r.; pokoje z pełnym węzłem sanitarnym) z wieczornym posiłkiem na świeżym powietrzu – grill, ognisko (piątek), śniadaniami w hotelu (sobota, niedziela) i posiłkami na torze MotoPark (grill + grochówka z kuchni polowej z tzw. wkładką) - 160 zł/os. [koszt uczestnictwa w pełnym wariancie]
 2. jeden nocleg (wybrany przez uczestnika) ze śniadaniem w hotelu, posiłkami na torze MotoPark (sobota) i ew. piątkowym wieczornym posiłkiem na świeżym powietrzu (grill, ognisko) – 110 zł/os.
 3. wpisowe dla osób nie korzystających z noclegu, zawierające posiłki na torze MotoPark (sobota) – 40 zł/os.
 4. wpisowe dla osób nie korzystających z noclegu i bez posiłków oferowanych przez Organizatora – 20 zł./os.*
 *Osoby korzystające z tego wariantu mają zagwarantowany wjazd samochodem na teren Zlotu, uczestnictwo w większości konkurencji przewidzianych programem oraz możliwość skorzystania z symulatora F1 i toru zdalnie sterowanych modeli F1.
 Osoby korzystające z pozostałych wariantów wpisowego (1., 2. lub 3.) mają możliwość uczestniczenia we wszystkich oficjalnych konkurencjach zlotowych, treningach na torze samochodowym oraz we wszystkich podstawowych atrakcjach przewidzianych w programie. Uczestnicy ci otrzymują również komplet materiałów zlotowych (poligrafia, nalepki). Poza podstawowymi, BEZPŁATNYMI atrakcjami dla Uczestników (m.in. symulator F1, mini-tor zdalnie sterowanych modeli F1, symulator dachowania, symulator uderzeniowy, „pijany rower”, zabawy rekreacyjne, boiska sportowe, widowisko pirotechniczne) w programie przewidziane są DODATKOWE, opcjonalne atrakcje wyłącznie dla zainteresowanych. Możliwość skorzystania z nich wiąże się z opłatą niezależną od wpisowego. Są to: przeloty pasażerskie nad miastem, przejażdżki na quadach i gokartami, co-drive’y u boku zawodników, pomiary momentu oborowego i mocy na hamowni podwoziowej, park linowy, park zabaw dla dzieci, paintball, strzelnica sportowa.
 Uczestnictwo dzieci według indywidualnych uzgodnień.
 
 Dla przypomnienia garść wspomnień z poprzednich zlotów w Toruniu.
 
 http://www.jazdamiejska.pl/aktualnosci/iv-zlot-mercedesa-w-toruniu-2011,248.html
http://www.jazdamiejska.pl/aktualnosci/iii-zlot-mercedesa-torun-2010,81.html
Zloty Mercedesa w Toruniu
 IV Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu (Część 1)- Jazda Próbna -Odc 13 -Sezon I
IV Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu (Część 2)- Jazda Próbna -Odc 14 - Sezon I
 IV Ogólnopolski Zlot Mercedesa w Toruniu

 W najbliższych dniach podamy pełny, oficjalny regulamin V Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu.
 Najświeższe informacje nt. przygotowywanej imprezy podawane będą m.in. na stronie internetowej Mercedes Toruń Club:
 http://mercedes.automobilklubtorunski.pl/
 
 Pozdrawiamy serdecznie i raz jeszcze zapraszamy!
 
 Mercedes Toruń Club,
 Automobilklub Toruński

9
Zanim zaczniesz... / Odp: Wątek powitalny.
« dnia: 03 Kwietnia 2012, 01:50 36s »
Toruń wita! Cześć!

Strony: 1
AdBlock