Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Prezes1960

Strony: 1 2 3 ... 15
1
Elektronika / Odp: Navi W212 NTG4
« dnia: 31 Lipiec 2019, 10:21 09s »
Dodał bym żeby nie oszczędzać i nagrać na firmowych płytach najlepiej "verbatim",prędkość najmniejsza możliwa w danym programie nagrywającym.

2
Elektronika / Odp: PL menu i oprogramowanie 3D w liczniku przedliftem
« dnia: 29 Lipiec 2019, 11:54 24s »
Tak ,przepraszam że nie zwróciłem uwagi że soft jest z W205 lub W213 moja wina bije się w pierś . Natomiast dalej uważam że kolega labik reklamuje się na forum prowadząc "działalność gospodarczą" i co jakiś czas wrzuca temat żeby reklama była aktualna.Do tego nie powinno służyć to forum ,my wszyscy wymieniamy się informacjami za darmo .Kto chce zarobić powinien co najmniej robić to w innym dziale ,a to kamyczek do ogródka  moderatorów tego forum.
Rafal_88,żałuję że kolega ma statyczne światła diodowe bo aktywne czyli tzw.ILS szczególnie LEDowe są super urządzeniem  :'( .

3
Elektronika / Odp: PL menu i oprogramowanie 3D w liczniku przedliftem
« dnia: 25 Lipiec 2019, 16:23 44s »
Komuś kto nie ma asystenta pasa ruchu to ten obrazek nie "wyskoczy" to co komu po 3d?. Swoją drogą już od dawna wiadomo że "reklama jest dźwignią handlu "to kolega reklamuje się pokazując takie zdjęcia .Mam nadzieję że kolega dokłada asystenta pasa ruchu do tego ?!  ;D.Niestety to trzeba wiedzieć jak to zrobić zrobić,a można w bardzo prosty sposób ;).

4
Silnik i osprzęt silnika / Odp: Błąd P2454 potem P244a
« dnia: 23 Lipiec 2019, 12:11 56s »
Też wymieniałem ten element,jednak dla pewności odczytał bym błąd na SD.U mnie inne objawy ,auto wchodziło w tryb awaryjny podczas jazdy ,nawet było niebezpiecznie bo podczas wyprzedzania straciłem moc.Różnie bywa z odczytem innych urządzeń diagnostycznych,nie musi być źle ale i dobrze jest pod znakiem zapytania ,tylko SD.Sama wymiana tego czujnika to 10 min i można to zrobić samemu.

5
Modyfikacje i tuning W212 / Odp: Montaz kierownicy AMG
« dnia: 19 Czerwiec 2019, 11:13 56s »
enzo,może trzeba zmienić też "taśmę" z manetkami?,poliftowe są inne .Może trzeba pokombinować z SD (vediamo)?,jeśli wibracja ma jakiegoś scalaka to może potrzebna będzie adaptacja !? ;). Dalej uważam że problem może leżeć w pinach kostek elektrycznych.

6
Modyfikacje i tuning W212 / Odp: Montaz kierownicy AMG
« dnia: 18 Czerwiec 2019, 11:58 55s »
enzo,proponuje sprawdzić piny w kostkach ,sam kombinuje dołożyć kierownicę z W213 z ogrzewaniem i wibracją i sprawdzam schematy.Możliwe jest że stara wibracja jest wpięta w inne miejsce lub zamienione są przewody,trzeba to sprawdzić bo sama wibracja to tylko silniczek z ciężarkiem ,oczywiście chyba ?.Jak odłączysz obydwa silniczki to wyskoczy ten sam błąd !,wygląda na to że nie ma zasilania?.Wszystkie podpowiedzi są bardzo wskazane bo jestem przed tą modyfikacją.

7
Wnętrze / Odp: NAWIEWY - Klapa / Klapy nie działają
« dnia: 05 Czerwiec 2019, 16:13 56s »
A jak po rozebraniu chcesz sprawdzić czy klapa działa bez SD?. Moim zdaniem jednak poszukaj kogoś z komputerem i sprawdź zanim zaczniesz rozbierać.W samej Warszawie jest tylu "speców" .Zadzwoń do kolegi NOC on ma warsztat w Ursusie ,niedaleko Alej Jerozolimskich,w Piastowie na ulicy Krasickiego ,to "mój" mechanik z długim stażem ,co prawda zawsze odmawia bo ma urwanie głowy ale jak pogadasz i poczekasz to się dobijesz :501 269 366.W lipcu idą na urlop .Ja mam SD ale nie mam jeszcze doświadczenia!

8
Wnętrze / Odp: NAWIEWY - Klapa / Klapy nie działają
« dnia: 05 Czerwiec 2019, 10:50 57s »
Po podpięciu pod SD powinno się sprawdzić adaptację tej klapy,miałem taki problem w W204 .Mechanik za pierwszym razem powiedział że trzeba prawdopodobnie wymienić napęd ,po dokładnym badaniu udało się go uaktywnić przez ,jak powiedział ,adaptacje.

9
Elektronika / Odp: Pytanie do czego to wszystko służy?
« dnia: 30 Maj 2019, 22:35 05s »
Co do pytania o znaki odpowiedź brzmi : tak,poczytaj posty wcześniejsze, tam jest opisane "prawie" wszystko.Nie wiem czy posiadasz kamerę na przedniej szybie ? jeśli tak to już  połowa sukcesu ,niestety jeśli nie masz fabrycznie zainstalowanej opcji to potrzeba działań na SD.wszystko trwa najwyżej 15 min.

10
Modyfikacje i tuning W212 / Odp: Montaż haka - hak, podsumowanie
« dnia: 30 Maj 2019, 13:02 12s »
Labik,hak można zamontować nawet rzemieślniczy,to tylko wola właściciela co chce z autem zrobić .Jeśli ktoś pyta co i jak to odpowiadamy jak sami to wykonaliśmy .Chyba nikt tu nie napisał że nie można zamontować uniwersalnego modułu haka ,jedno co jest pewne oryginalny wpina się bez ingerencji w wiązkę od świateł ,nie niszczymy zdrowej instalacji czego nie można powiedzieć o uniwersalnym module którego przewody wcięte są w przewody do świateł .Tego chciałem uniknąć aby nie było problemu z "korozją"instalacji po niechlujnie wykonanym montażu .Co do samego modułu to jednak komunikuje się on po CAN z komputerem zawiadującym nadwoziem .Decyzja co zrobić ,jak napisałem powyżej zależy od właściciela auta ! ;).

11
nie pamiętam dokładnie ile kosztowała poduszka pod silnik,coś koło 500 zł + wymiana,jedna!.Pod skrzynię dużo tańsza.Poduszka do mojego 350 cdi ma inną konstrukcje niż stare poduszki.

12
Myślę że dobrze by było sprawdzić poduszki pod silnikiem i skrzynią!.Podyszki pod silnikiem są takiej konstrukcji że mogą pukać w "dziwny" sposób.

13
Dla potwierdzenia postu powyżej napisanego ostatnie notowanie   ;D:

14
Modyfikacje i tuning W212 / Odp: Montaż haka - hak, podsumowanie
« dnia: 26 Maj 2019, 16:18 33s »
Jest ten wątek już maglowany ,należy poszukać .Nawet tu opisałem co jest najlepsze ,kupić zestaw w całości od kumatego sprzedawcy a praca będzie szybka i co najważniejsze dość łatwa .Nie trzeba nic kodować ,choć można odhaczyć to przy jakiej  wizycie na SD.
Polecam to przeczytać :  https://www.w212.pl/modyfikacje-i-tuning-w212/hak-holowniczy/20/

15
 Co się dzieje z DPFem ?,przy takim przepalaniu powinien się zapychać.To wygląda jak by "lały"wtryski .Jakie wartości podaje SD?. Uważam że to spalanie nie jest normalne ,ja palę 9-10 l w mieście ,trasa "szybka"to w granicach 9 l ,normalnie schodzę do 7-7,5 l.Po zimie mam 10 l średnią to tylko miasto i dojazdy do pracy 18 km podmiejską drogą w aglomeracji warszawskiej ,to jak miasto!..Dobrze by było powrócić do fabrycznych ustawień ,chip brabusa to umożliwia w prosty sposób .

16
Modyfikacje i tuning W212 / Odp: Kierownica od W213
« dnia: 20 Maj 2019, 16:10 34s »
Dzięki ,bardzo fajne wyjaśnienie  ;D.

17
Modyfikacje i tuning W212 / Kierownica od W213
« dnia: 17 Maj 2019, 13:20 27s »
Koledzy ,może ktoś ma informację czy kierownica od W213 pasuje do naszych autek ? Mam możliwość okazyjnie zakupić takową kierownicę w konfiguracji jaką bym chciał ale nie wiem czy będzie pasowała.

18
Elektronika / Odp: Czytanie znakow drogowych
« dnia: 01 Kwiecień 2019, 14:01 51s »
Odpowiem tak ,jeśli to robisz od 8 lat to czemu nie pomogłeś do tej pory koledze Remi.Piszesz że kłopotem jest z uaktywnienie w kraju ,co nie jest problemem jeśli podejdziesz do tego z wiedzą co trzeba wykonać i napisałem nie chodzi o SD.Ja nie chcę podważać twoich umiejętności i nie było to celem mojego wpisu ,z drugiej strony może popadasz w rutynę i dlatego błądzisz w tym przypadku.Oczywiście nie jestem żadnym fachowcem w tej dziedzinie i do osiągnięcia jakiejkolwiek wiedzy na tematy SD "trochę" jeszcze mi brakuje.Jeśli chodzi o dts monaco to szkoda jeśli nie będzie to narzędziem diagnostycznym bo jest bardzo fajnym programem ,oczywiście w ASO była by okrojona wersja z kodowaniem scn tak jak w xentry .Wydaje mi jednak że to niedaleka przyszłość.
Kolego Remi niestety nawet jak bym był w 3mieście to i tak nie odważył bym się kombinować w twoim autku ,jednak jeśli masz kogoś z kompem pod ręką to pomogę
i podpowiem w miarę mojej małej wiedzy co jest problemem w twoim przypadku .Wyślij Vin  to może pomóc.

19
Elektronika / Odp: Czytanie znakow drogowych
« dnia: 01 Kwiecień 2019, 13:26 48s »
Kolego Remi,jeśli możesz to na priv.wyślij VIN .Rocznik nie ma tu nic do rzeczy !,choć może w nowszych modelach można zrobić to taniej .Mnie kosztowało to 100 zł , oczywiści zakup klona i jak pisałem kilka ładnych godzin kombinacji, i na koniec potrzebna odwaga prowadzenia działania na własnym autku.Doszedłem też do wniosku że program "dts monaco" już nie długo będzie głównym narzędziem diagnostycznym w ASO .Oczywiście tak zakodowane jak xentry.
Koledze Tomek0910 podpowiem że punkt 3 jest fałszywy!,a i 4 punkt wprowadza w błąd.Ta podpowiedź pomoże w rozwiązaniu zadania ? ;D.

20
Elektronika / Odp: Czytanie znakow drogowych
« dnia: 01 Kwiecień 2019, 12:10 53s »
Dołożyłem w całości ,nie działanie na terenie Polski to mit!. Nie miałem problemów że nie działa.Nie miałem tego w swoim aucie!.Oczywiście potrzebne są pewne zabiegi ale nie związane z krajem ,działa na terenie kraju!!!.Uwaga,kolega Tomek0910 w poprzednim wątku trochę wprowadził nas w błąd  ,ale może być to  spowodowane brakiem wiedzy co do sprzętu i nie chodzi o SD  ;) ;D.

Strony: 1 2 3 ... 15
Reklamy nie są złe! Dzięki nim to miejsce w Internecie istnieje. Wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy. Dzięki!