Reklamy nie są złe! Dzięki nim to miejsce w Internecie istnieje. Wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy. Dzięki!
Reklamy nie są złe! Dzięki nim to miejsce w Internecie istnieje. Wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy. Dzięki!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Krzyszf

Strony: 1
1
Elektronika / Mercedes c 207 , kod błedu B 2299 .
« dnia: 19 Marzec 2020, 20:58 50s »
Witam , mam prośbę o wyjśnienie kodu błedu B 2299 wdliwa jednostka sterowania ( błąd wewnetrzny, staly ). Podmieniłem moduł komfortu i nic to nie dało. W samochodzie wszystko działa, za wyjątkiem automatycznego opuszczania tylnich szyb, dlatego myślałem , że błąd pochodzi z modułu komfortu. Szukam zwiekszonego poboru pradu cały czas mam 0,12 A. Czy chodzic tu może o moduł tylni SAM ?

2
Wnętrze / Dziwny wlot lub wylot.
« dnia: 13 Marzec 2020, 11:57 39s »
Witam .Do czego służy ten wlot lub wylot . Czy można go wymienić, gdyż wyglada na bardzo zanieczyszczony?

3
Elektronika / Prośba o zinterpretowanie kodu błedu 017
« dnia: 20 Luty 2020, 20:16 31s »
Witam ,cały czas powraca mi błąd , co on może oznaczać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

4
Elektronika / Upływ prądu.
« dnia: 26 Styczeń 2020, 10:30 03s »
Witam. Mam problem z szybkim rozładowywaniem się akumulatora, kilka dni i nie mogę odpalić samochodu.
Sprawdziłem pobór prądu na akumulatorze  , jest 0,15 A. Pobór znika prawie do zera po usunięci bezpiecznika nr 27, czyli odpowiedzialnego za stacyjkę (immobilizer), rozrusznik , sterowanie elektroniką silnika. Pierwsze dwa chyba nie powinny powodować błędnego poboru prądu, pozostaje więc sterowanie silnika, tylko co może być zasilane w trakcie , gdy samochód  jest zamknięty i alarm uruchomiony.
Jest jeszcze jedna dziwna sprawa, gdy włączę (na panelu lusterka) automatyczne oświetlenie wnętrza po otworzeniu drzwi, po zamknięciu samochodu , pobór prądu rośnie mi do ok. 0,32 A.

5
Od dłuższego czasu próbuję znależć powód wibracji karoseri .Wystepuje ona tylko w zakresie 1500 - 2000 obrotów przy przyśpieszaniu. Wymieniłem już pouszkę pod skrzynią ( była lekka poprawa) , poduszki pod silnikiem (wyrobione na maxa. ) ale poprawy nie dało . . Wał wymieniony, mój miał lekki luz na krzyżaku, wymienione tylnie teleskopy i oczywiście nowa podpora wału, choc była w nie złym stanie. Poduszki na ławie w dobrym stanie zadnych luzów w tylnim zawieszeniu. Na SD wyszedł mi błąd skrzyni, ...C426 nieznana... ale po skasowaniu już nie powraca.
Czytałem ,że wymiana oleju w skrzyni pomaga na podobne sytuacje, lecz skrzynia pracuje idealnie, zadnych szarpniec czy tez opóznien przy zmianie biegów.
Czytałem również , że nawet wtryski mogą powodować takie wibracje lub czujnik cisnienia pomiedzy filtrem DPF , kiedy podaje sygnał o zapełnieniu filtra i uruchamia błednie wypalanie ( u mnie podaje właściwe wartośći na SD ).  Mam dużą różnice w korekcie dawek na wtryskiwaczach, ale troche boję się to zmieniać.

Może ktoś już przerabiał coś podobnego, bo pomysłów juz mi brak.


 

6
Silnik i osprzęt silnika / Intercooler , co to za część?
« dnia: 22 Styczeń 2019, 11:11 56s »
Mam bardzo zabrudzoną tą część ( olej, stary nagar) , co to jest za element , który zaznaczyłem, czy się rozbiera i czyści ? Mam nie szczelne połączenie na rurze wchodzącej do tego elementu , ale obawiam się , że w środku jest podobny bród

7
Opisy napraw dokonanych samodzielnie / 3 światło STOP , wymiana Led.
« dnia: 08 Styczeń 2019, 19:21 48s »
W związku  wysoką ceną używanego takiego światła  ( w moim przypadku ok . 300 zł coupe  :) ) pokusiłem się o jego regeneracje. Koszt naprawy wyniósł mnie ok. 5 zł plus koszt przesyłki led. Przelutowanie nowych led nie jest proste, ale ja widać możliwe .
Diody musza być o tej samej jasności i budowie (3x katoda i 1 anoda) ja wykorzystałem diody LED SMD PLCC-4. Kolor: czerwony. Kąt świecenia: 120°. If=50mA, Vf=2,2V, bardzo jasna - 1,4cd. Producent: Avago Technologies.

Nota katalogowa do pobrania: http://tomsyty.pl/datasheets/h/hsmc-a401.pdf

Na koniec proponuje zalakierować listwę lakierem bezbarwnym, aby wilgoć w bagażniku znów nie doprowadziła do ponownego uszkodzenia.

Strony: 1
Reklamy nie są złe! Dzięki nim to miejsce w Internecie istnieje. Wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy. Dzięki!