Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Krzyszf

Strony: 1
1
Nadwozie i karoseria / Tylny SAM w 207
« dnia: 04 Lutego 2023, 18:23 23s »
Podejrzewam uszkodzenie w  tylnym SAM. Czy po zamianie na inny wymagane jest jego programowanie do danego auta?

2
Oświetlenie / Brak światła drogowego z prawej strony.
« dnia: 22 Stycznia 2023, 18:42 38s »
Mam bixenony i LSI przestała mi świecić prawa lampa na drogowym,lewa ok .Program diagnostyczny podaje mi brak komunikacji z prawą lampą i brak sygnału can lewej. Wymieniłem przetwornice i dalej to samo.Słyszałem gdzieś ,że w tych lampach zmiana mijania na drogowe odbywa się za pomocą klapki w lampie,może właśnie tam mam uszkodzenie. Czy ktoś miał podobny problem?

3
Elektronika / Schemat otwierania bagażnika mercedes w 207 lub w 212.
« dnia: 14 Listopada 2022, 08:58 50s »
Czy ktoś może poratować mnie schematem  włącznika otwierania bagażnika na tylnej klapie jak i na tapicerce z lewej strony kierowcy?

4
Elektronika / Przyciski C na kontrolerze idrive
« dnia: 22 Sierpnia 2022, 16:09 55s »
Szukam przyczyny ,,nie usypiania się ,,obwodu elektrycznego . Wszystko działa ,brak komunikatów o błędach za wyjątkiem przycisku C , który nie daje żadnej reakcji po wciśnięciu. Do czego służy i kiedy powinno być widać, że działa ?

5
Sklepy i warsztaty / Uwaga na zaklad Kisielnicki w Szczecine
« dnia: 27 Sierpnia 2020, 06:48 48s »
Totalnie bazuje na nie znajomości klienta na mechanice w ich autach i strasznie zawyża ceny. Po naprawie jedyną gwarancję jaką miałem otrzymać to 6 miesięcy, bo tyle daje zakład regenerujący mój konwerter, ale jeśli okaże się , że konwerter wymaga ponownego  w tym okresie demontażu , to ja zapłacę za jego wymianę. Po okresie 6 miesięcy , czeka mnie powrót i kolejne koszta ponad 5000 zł, bo na taką minimalną kwotę otrzymałem kosztorys.
Na koniec pozycja ,, test skrzyni,,  250 zł , a więc czy usterka dobrze została zdiagnozowana i  dobrze wykonana naprawa, tylko czemu ja mam za to płacić?  :o

Naprawiłem auto za sumę 2400 zł i mogę podać namiar na ten warsztat, mam roczną gwarancję i jestem bardzo zadowolony z tej usługi.

Może jego warsztat nie jest tak ładny jak w Szczecinie, gdzie jest ładna poczekalnia a za oknem widać mechanika w białych rękawiczkach ,który będzie naprawiał naszego mercedesa ,ale nie to chyba jest najważniejsze.

6
Elektronika / Mercedes c 207 , kod błedu B 2299 .
« dnia: 19 Marca 2020, 20:58 50s »
Witam , mam prośbę o wyjśnienie kodu błedu B 2299 wdliwa jednostka sterowania ( błąd wewnetrzny, staly ). Podmieniłem moduł komfortu i nic to nie dało. W samochodzie wszystko działa, za wyjątkiem automatycznego opuszczania tylnich szyb, dlatego myślałem , że błąd pochodzi z modułu komfortu. Szukam zwiekszonego poboru pradu cały czas mam 0,12 A. Czy chodzic tu może o moduł tylni SAM ?

7
Wnętrze / Dziwny wlot lub wylot.
« dnia: 13 Marca 2020, 11:57 39s »
Witam .Do czego służy ten wlot lub wylot . Czy można go wymienić, gdyż wyglada na bardzo zanieczyszczony?

8
Elektronika / Prośba o zinterpretowanie kodu błedu 017
« dnia: 20 Lutego 2020, 20:16 31s »
Witam ,cały czas powraca mi błąd , co on może oznaczać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

9
Elektronika / Upływ prądu.
« dnia: 26 Stycznia 2020, 10:30 03s »
Witam. Mam problem z szybkim rozładowywaniem się akumulatora, kilka dni i nie mogę odpalić samochodu.
Sprawdziłem pobór prądu na akumulatorze  , jest 0,15 A. Pobór znika prawie do zera po usunięci bezpiecznika nr 27, czyli odpowiedzialnego za stacyjkę (immobilizer), rozrusznik , sterowanie elektroniką silnika. Pierwsze dwa chyba nie powinny powodować błędnego poboru prądu, pozostaje więc sterowanie silnika, tylko co może być zasilane w trakcie , gdy samochód  jest zamknięty i alarm uruchomiony.
Jest jeszcze jedna dziwna sprawa, gdy włączę (na panelu lusterka) automatyczne oświetlenie wnętrza po otworzeniu drzwi, po zamknięciu samochodu , pobór prądu rośnie mi do ok. 0,32 A.

10
Od dłuższego czasu próbuję znależć powód wibracji karoseri .Wystepuje ona tylko w zakresie 1500 - 2000 obrotów przy przyśpieszaniu. Wymieniłem już pouszkę pod skrzynią ( była lekka poprawa) , poduszki pod silnikiem (wyrobione na maxa. ) ale poprawy nie dało . . Wał wymieniony, mój miał lekki luz na krzyżaku, wymienione tylnie teleskopy i oczywiście nowa podpora wału, choc była w nie złym stanie. Poduszki na ławie w dobrym stanie zadnych luzów w tylnim zawieszeniu. Na SD wyszedł mi błąd skrzyni, ...C426 nieznana... ale po skasowaniu już nie powraca.
Czytałem ,że wymiana oleju w skrzyni pomaga na podobne sytuacje, lecz skrzynia pracuje idealnie, zadnych szarpniec czy tez opóznien przy zmianie biegów.
Czytałem również , że nawet wtryski mogą powodować takie wibracje lub czujnik cisnienia pomiedzy filtrem DPF , kiedy podaje sygnał o zapełnieniu filtra i uruchamia błednie wypalanie ( u mnie podaje właściwe wartośći na SD ).  Mam dużą różnice w korekcie dawek na wtryskiwaczach, ale troche boję się to zmieniać.

Może ktoś już przerabiał coś podobnego, bo pomysłów juz mi brak.


 

11
Silnik i osprzęt silnika / Intercooler , co to za część?
« dnia: 22 Stycznia 2019, 11:11 56s »
Mam bardzo zabrudzoną tą część ( olej, stary nagar) , co to jest za element , który zaznaczyłem, czy się rozbiera i czyści ? Mam nie szczelne połączenie na rurze wchodzącej do tego elementu , ale obawiam się , że w środku jest podobny bród

12
W związku  wysoką ceną używanego takiego światła  ( w moim przypadku ok . 300 zł coupe  :)  ) pokusiłem się o jego regeneracje. Koszt naprawy wyniósł mnie ok. 5 zł plus koszt przesyłki led. Przelutowanie nowych led nie jest proste, ale ja widać możliwe .
Diody musza być o tej samej jasności i budowie (3x katoda i 1 anoda) ja wykorzystałem diody LED SMD PLCC-4. Kolor: czerwony. Kąt świecenia: 120°. If=50mA, Vf=2,2V, bardzo jasna - 1,4cd. Producent: Avago Technologies.

Nota katalogowa do pobrania: http://tomsyty.pl/datasheets/h/hsmc-a401.pdf

Na koniec proponuje zalakierować listwę lakierem bezbarwnym, aby wilgoć w bagażniku znów nie doprowadziła do ponownego uszkodzenia.

Strony: 1
AdBlock