Forum Mercedes E-Klasa

Mercedes W212 - Forum techniczne => Na pomoc! Mam problem z... => Silnik i osprzęt silnika => Wątek zaczęty przez: klusek903 w 01 Sierpnia 2025, 18:59 28s

Tytuł: Błąd P0183
Wiadomość wysłana przez: klusek903 w 01 Sierpnia 2025, 18:59 28s
Witam
Przeszukałem forum ale nigdzie nie potrafię znaleźć informacji odnośnie czujnika temperatury paliwa ( błąd p0183) najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu . czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie on się znajduje (C250 2.2 cdi)
z góry dziękuje
Tytuł: Odp: Błąd P0183
Wiadomość wysłana przez: W212 w 04 Sierpnia 2025, 09:40 36s
Błąd przerwania danych z czujnika temperatury paliwa. Wraz z nim pojawia się również kod P0180 – jest to sygnał przerywany, który nie powoduje zapalenia kontrolki Check Engine, ale objawy będą takie same.
Dla silnika Diesla to szalenie ważna informacja, dlatego objawy podczas jazdy są naprawdę przerażające:
Przy całkowitym odłączeniu czujnika na biegu jałowym silnik trzęsie się wręcz niemożliwie – uczucie nie do opisania.
Gdzie znajduje się czujnik: na lewo od pompy wysokiego ciśnienia i nad regulatorem ciśnienia paliwa.
Tytuł: Odp: Błąd P0183
Wiadomość wysłana przez: Jaggen w 04 Sierpnia 2025, 14:24 21s
Szanowny Panie Adminie. Jak już Pan wywalił mój post z linkiem (rozumiem, że strony rosyjskie są teraz passe?), to jednak warto by było podać chociaż źródło zdjęcia. Nota bene było tam ciekawe rozwiązanie problemu błędu czujnika, który spowodowany był nie samym czujnikiem a wtyczką. Wydaje mi się, że strona warta przeczytania.
Pozdrawiam