Forum Mercedes E-Klasa

Mercedes W212 - Forum techniczne => Na pomoc! Mam problem z... => Silnik i osprzęt silnika => Wątek zaczęty przez: Prezes1960 w 26 Listopada 2015, 11:30 02s

Tytuł: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 26 Listopada 2015, 11:30 02s
Jestem posiadaczem 350 cdi od niedawna i mam problem z odpaleniem zimnego silnika .Po podgrzaniu silnik odpala pa dłuższym czasie i jakby odpala nie na wszystkich cylindrach .Problemu nie ma po podwójnym podgrzaniu,odpalenie natychmiastowe!.Na komputerze żadnych usterek,korekcja wtrysków ,jak powiada mechanik,jak nowe.Co może być przyczyną?.Dziś wymieniam filtr paliwa może pomoże ,a tak przy okazji okazuje się że jest jakiś dziwny filtr i tylko oryginał 513 zł.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: sewan w 26 Listopada 2015, 12:03 52s
Korekcja wtrysków nie ma nic do tego. Jeśli nie ma błędów, to sprawdziłbym szczelność wtrysków i przewodów paliwowych.
Wymiana filtra może pomóc (także z powyższych powodów), ale nie musi.
A filtr jest drogi, bo jest podgrzewany. Zamienniki są, ale też około 400zł.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 26 Listopada 2015, 15:51 50s
Kolego "sewan",szczelność wtrysków to tkz przelew ,tego nie sprawdzałem ale jak to się ma do tego że po podgrzaniu dwukrotnym motor odpala na dotyk .Mam też problem z niedogrzaniem silnika temperatura nie dochodzi do 80 ,czy to objaw uszkodzonego termostatu?, czy "ten typ" tak ma?
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: benzik w 27 Listopada 2015, 20:29 49s
Rozumiem ze skoro piszesz dwukrotnie podgrzanie to chodzi ci o swiece , te silniki jesli jest w nim jeszcze starego typu przekaznik( modul) swiec moga miec problem z zapalaniem, te moduly byly wadliwe i najlepiej wymienic komplet swiec i przekaznik nowego typu i problem z glowy, mechanik jesli ma doswiadczenie w mercach to bedzie wiedziec o co chodzi z tym przekaznikiem ,( stary kanciaty metalowo plastikowy, nowy typ caly plastikowy i inny ksztaltem), niech ci sprawdzi jaki masz, jak jest starego typu to i tak do wymiany.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 30 Listopada 2015, 12:13 43s
Po wymianie filtra ,swoją drogą to niezbyt fortunne jest jego położenie w nowszej wersji silnika,zapalanie poprawiło się ,nie jest to jednak ,moim zdaniem ,jeszcze to co powinno być (chyba).Benzik, moduł świec mam chyba już nowy bo plastikowe pudełeczko ,takie ze ściętym brzegiem,jasna podstawa i czarna przykrywka.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: benzik w 30 Listopada 2015, 20:18 58s
Tak, to masz nowego typu.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 02 Grudnia 2015, 11:17 23s
Niestety problem z odpalaniem  silnika po nocy (garaż ogrzewany ok. 17stpni), nie nastąpiła zmiana choć przez moment wydawało się że jest lepiej.Może ktoś już miał taki problem ? ,dodam że na SD nic nie wychodzi żadnego błędu .Czy ktoś może miał problem ze świecami żarowymi i nie było błędu na SD?. Może jakieś inne wnioski? każda pomoc  mile widziana .Dodam może że zapalanie wygląda tak jakby odpalały nie wszystkie cylindry.Po odpaleniu i natychmiastowym wyłączeniu następne odpalanie natychmiastowe.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: sewan w 02 Grudnia 2015, 12:53 09s
Przecież już ci napisałem - sprawdź szczelność układu paliwowego - przewody do wtryskiwaczy i uszczelnienia samych wtryskiwaczy.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 02 Grudnia 2015, 14:14 39s
Sewan,pisałem powyżej że zmieniano mnie filtr i przy okazji oglądaliśmy instalację paliwową , nic nie jest widoczne .Wszędzie jest czysto i sucho ,wiem jak wygląda nieszczelność bo miałem pęknięty wtryskiwacz (oprawka końcówki w mercedesie w 203) tą nieszczelność było widać a jeszcze lepiej było czuć .Zapytałem też kolegę o to czy szczelność wtrysków to tzw. przelew ,tego nie sprawdzałem bo podejrzewam że było by odnotowane na SD niskie ciśnienie na listwie "paliwowej".
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: sewan w 02 Grudnia 2015, 14:52 09s
Moim zdaniem masz ewidentne objawy zapowietrzenia układu, dlatego piszę o sprawdzeniu szczelności. Należy poodkręcać przewody i posprawdzać stan oringów na przewodach.
Sprawdzanie przelewów daje odpowiedź na pytanie, czy wtryskiwacz nie leje, a to nie ten przypadek.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 04 Grudnia 2015, 14:09 04s
Kolego SEWAN,prawdopodobnie masz rację co do tego że problem zapalania to problem paliwowy .Niestety w prosty sposób nie jestem w stanie tego wykryć .Wczoraj wymieniłem,nie ja tylko mechanik,termostat i przy okazji przejrzeliśmy przewody paliwowe niestety z braku czasu ,mechanik zawalony robotą, nic nie odkryliśmy ale dziś rano dokonałem nowego odkryci po prostu zapaliłem z opóźnieniem i całkiem dobrze poszło,po prostu po zgaśnięciu kontrolki świec odczekałem parę sekund i odpaliłem.Co do termostatu to trafiona diagnoza wskazówka już po paru kilometrach ustawia się na 90 st i tak pozostaje na stałe .
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: mikespike w 25 Listopada 2016, 10:53 29s
Witam
 Od niedawna jestem posiadaczem mercedesa e350 cdi mam też problem z rozruchem na zimnym (ciepły bez problemu), żadnych błędów w komputerze. Wymieniłem wszystkie filtry w tym i paliwowy. mechanik mówi że mam moduł sterowania świec nowy typ (rok produkcji maj 2009) Ktoś coś pomoże podpowie.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 28 Listopada 2016, 20:29 23s
Witam.
Posiadam ten sam problem.
Na zimnym silniku rozruch wydaje się być dobry ale przez jakąś sekundę słychać jak by zaczął palić nie na wszystkie cylindry ale później już wszystko ok. Nawet jeżeli tylko odpalę ale od razu zgaszę to za drugim razem nie ma problemu z odpaleniem. Wymieniłem filtr paliwa, akumulator, założyłem na wyjściu z filtra paliwa zawór zwrotny w razie jak by to był problem z powietrzem w układzie i dalej to samo.
Wg pana Google nowa świeca powinna mieć 0.3 Ohm każdna z moich ma dokładnie 15 Ohm więc rozbieżność wydaje się ogromna i świece niby do wymiany ale dlaczego nie ma żadnego błędu, do tych świec kupić też przekaźnik ?
Ktoś się wypowie na temat oporu na świecach ?
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 29 Listopada 2016, 13:30 58s
Scareface,cieszę się że mam bratnią duszę w tej dolegliwości .Oczywiście objawy mojego auta są identyczne i dlatego podpowiem że odpalam go w momencie kiedy wskazówka paliwa się podniesie wtedy odpala jak nówka .Mechanicy nie lubią takich tematów bo SD nic nie wykazuje ,test świec żarowych prawidłowy .Mechanik twierdzi że trzeba by zmierzyć czujniki na zimnym i później na ciepły i wyłapać różnice .Może ktoś nas przeczyta i podpowie co by tu zrobić .Kolega Sewan podpowiada o zapowietrzeniu układu paliwowego ale to wykluczyłem .Ja podejrzewam że może być to przekaźnik świec żarowych ale nowy to wydatek w podróbce ok 600 zł i kupienie go tylko do werfikacji to trochę  dużo. Nie mierzono mi napięcia na świecach mimo że to zleciłem ,niestety elektronik poszedł na łatwiznę i przeprowadził test SD.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 29 Listopada 2016, 18:34 54s
Dzięki za podpowiedź :) Jeżeli masz możliwość to sprawdź miernikiem jaki masz opór na świecach ponieważ ja na każdej mam 15 Ohm co daje 5 razy więcej niż powinno być na nowej. Nowa ma 0.3 Ohm. Jeżeli jeszcze dzisiaj uda mi się sprawdzić to napiszę jaki jest prąd na rozruchu na każdej świecy i jakie napięcie.

Dodano: [time]29 Listopad 2016, 19:38 33s[/time]
Więc teraz sprawdziłem i na kostce od świec w stronę męską wpiąłem się jedną stroną miernika a w drugą część kostki wpiąłem się drugą stroną miernika. Po załączeniu zapłonu absolutnie żadnej reakcji, zero napięcia zero prądu. Domyślam się, że to wina przekaźnika bo jak to inaczej wytłumaczyć.


Pomijajac elektronikę sprawdziłem pobór prądu bezpośrednio na świecach i na każdej z nich zaczynał się od 10A i spadał do poniżej 7A .
Na odłączonej kostce i załączonym zapłonie absolutnie żadnej reakcji na komputerze w sensie uszkodzenia świec czy coś, czyli równie dobrze mogę mieć wypiętą kostkę od świec a komputer dalej będzie pokazywał że je grzeje hehe, śmieszne to  :D


Jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć ?
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: mikespike w 29 Listopada 2016, 21:00 56s
Łącze się w bólu mój serwis zabierze się do tego w piątek od rana (na zimnym silnku) mam te same objawy poranny rozruch pomimo grażowania ciężko - później bez problemów komputer nic nie pokazuje
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 01 Grudnia 2016, 09:45 10s
Kolego mikespike,możesz napisać z którego roku masz auto bo coś mi się wydaje że to przekaźnik świec żarowych ,ten nowszy taki czarno biały z  numerem  6429005801 .Te chyba były w silnikach po 2010,tak mi się wydaje?! ::) .
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Remi w 02 Grudnia 2016, 21:05 42s
Dzięki za podpowiedź :) Jeżeli masz możliwość to sprawdź miernikiem jaki masz opór na świecach ponieważ ja na każdej mam 15 Ohm co daje 3 razy więcej niż powinno być na nowej. Nowa ma 0.3 Ohm. Jeżeli jeszcze dzisiaj uda mi się sprawdzić to napiszę jaki jest prąd na rozruchu na każdej świecy i jakie napięcie.

Dodano: 29 Listopada 2016, 20:38 33s
Więc teraz sprawdziłem i na kostce od świec w stronę męską wpiąłem się jedną stroną miernika a w drugą część kostki wpiąłem się drugą stroną miernika. Po załączeniu zapłonu absolutnie żadnej reakcji, zero napięcia zero prądu. Domyślam się, że to wina przekaźnika bo jak to inaczej wytłumaczyć.


Następnie sprawdziłem pobór prądu bezpośrednio na świecach i na każdej z nich zaczynał się od 10A i spadał do poniżej 7A .
Na odłączonej kostce i załączonym zapłonie absolutnie żadnej reakcji na komputerze w sensie uszkodzenia świec czy coś, czyli równie dobrze mogę mieć wypiętą kostkę od świec a komputer dalej będzie pokazywał że je grzeje hehe, śmieszne to  :D


Jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć ?
Przyznam, że co najmniej dziwne te Twoje pomiary...
Po pierwsze różnica między 0.3 Ohma, a 15 Ohm to moim zdaniem 50 razy, a nie 3 razy...
Po drugie nie może płynąć prąd, jeśli nie byłoby napięcia na świecach, a twierdzisz, że napięcia nie było...
Po trzecie z prawa Ohma wynika, że
R=U/I czyli przekształcając
I=U/R czyli jeśli napięcie akumulatora to około 12 V a zmierzona przez Ciebie oporność świec to 15 Ohm to nie mógłby płynąć prąd o natężeniu większym niż 1 Amper...

Pzdr
Remi
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 03 Grudnia 2016, 17:26 03s
Masz rację ale dopiero po dokładnym przeczytaniu tego co napisałem zorientowałem się ze popełniłem kilka błędów. Pierwszy był taki że napisałem 3 Ohm zamiast 0.3 Ohm a następnie zamiast napisać 5 razy więcej napisałem 3 stąd teraz tak głupio i niezrozumiale wychodzi. Moje pomiary robiłem bezpośrednio z akumulatora pomijając elektronikę i wyszło 10A a wpinając się w kostkę nie pokazywało zupełnie nic więc wychodzi na wadliwy sterownik.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Remi w 03 Grudnia 2016, 18:11 55s
No skoro mierzyłeś podłączając bezpośrednio napięcie na świece to ewidentnie upalony przekaźnik/moduł świec skoro przez niego napięcie się nie pojawia na świecach...
Wiadomo co wymieniać
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 03 Grudnia 2016, 19:16 52s
Kurde mam nadzieję że to będzie to bo na razie wydaje pieniądze a efektów nie widać.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 03 Grudnia 2016, 19:40 02s
scareface,czy wiesz już kolego jaki przekaźnik masz?. Szukałem przekaźnika na wielu stronach i trafiłem na chińskie podróbki po 1$ za sztukę przy zakupie 3000szt.Nie wiem na ile dobrze odczytałem cenę ale już wiem że są podróbki!. Zastanawiam się czy nie kupić w ASO ale to wydatek ok 800zł.Zastanawia mnie też na ile starczy?,dlaczego tak padają?.A i jeszcze jedno czy można wymienić samemu ?,czy trzeba podłączać SD? :(
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 03 Grudnia 2016, 21:18 00s
To jest mój.
(http://images84.fotosik.pl/210/bb6c56699146b701gen.jpg)
Poszukam takiego i pewnie kupię bo czekanie nie pomoże, mam tylko nadzieję, że to rozwiąże problem i że chociaż świece są dobre.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 04 Grudnia 2016, 11:04 03s
Scareface, dopiero teraz dopatrzyłem się że masz 4 cylindrowca i ten sam problem ,myślę że to jednak przekaźnik ,dlatego mam nadzieję że dasz znać czy pomogło? ;) .Swoją drogą to czy to Ty kolego zamazałeś te ostatnie cyferki? ::) .
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 04 Grudnia 2016, 14:59 56s
Ty wiesz że dopiero teraz to zauważyłem ? Wiec dwie ostatnie to 00.Na niemieckich stronach jest masa tych sterowników z tymi dwiema końcowymi cyferkami.
Np.

http://picclick.de/Mercedes-Benz-W204-CDI-Gl%C3%BChzeitrelais-Steuerger%C3%A4t-A6519000900-111924553043.html (http://picclick.de/Mercedes-Benz-W204-CDI-Gl%C3%BChzeitrelais-Steuerger%C3%A4t-A6519000900-111924553043.html)http://picclick.de/Mercedes-Benz-C-Klasse-Cdi-220-W-191620247469.html (http://picclick.de/Mercedes-Benz-C-Klasse-Cdi-220-W-191620247469.html)

I teraz się doczytałem, że są zamienniki OEM jednak pod innymi numerami takimi jak

651-900-09-00,
651-900-55-02,
651-900-22-03,
Cena to 100€A tu strona
http://www.benzpartsdirect.com/oe-mercedes-benz/6519005502

Tutaj polska strona i fajna cena

http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Przekaznik-swiec-zarowych-MERCEDES-2.2-CDI-oryginal-BERU/1004 (http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Przekaznik-swiec-zarowych-MERCEDES-2.2-CDI-oryginal-BERU/1004)
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 04 Grudnia 2016, 18:54 18s
Scareface,znam trochę tą firmę co prawda z przed kilku lat ale myślę że się nie zmieniło na gorsze.Firma mieści się w mieście w którym mieszkam  ;) .Dla ciebie jest bonifikata bo masz tylko 4 cylindry ja muszę dopłacić za dwa dodatkowe ,mój kosztuje 490 zł  :'( .
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: mikespike w 05 Grudnia 2016, 15:03 51s
u mnie wymieniono świece twierdzono, że 2 paliły dobrze 4 pozostałe słabo. jednak nic to nie dało

pozdrawiam



Dodano: 15 Grudnia 2016, 19:41 19s
kolejny wpis wymieniono sterownik nic nie dało. dalszy ciąg przygód to wyjechałem w długą trasę gdzie samochód popracował pod obciążeniem, efekt na drugi dzień rano odpalił bez problemu
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 31 Grudnia 2016, 09:57 18s
Potwierdzam ,wymiana modułu-przekaźnika usunęła usterkę której nie rozpoznaje SD.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 31 Grudnia 2016, 13:24 08s
Palenie się zmieniło? Pali łagodnie? Bez słyszalnego rozpędzania się silnika przez pierwszą sekundę?
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 01 Stycznia 2017, 21:06 12s
Tak,potwierdzam zapalanie następuje jak rozgrzanego motoru prawie natychmiast ! :o . Poprzednio przy tak szybkim odpalaniu zimnego silnika palił dopiero po długim kręceniu rozrusznika i odpalał jakby nie palił na wszystkich cylindrach ,objaw ten naprawdę wyglądał na groźny.W pewnym momencie doszedłem do tego że "pierwszy"rozruch robiłem jak w starym dieslu ,po paru sekundach,i wtedy było dobrze.Gdzieś pisałem że czekałem aż wskaźnik paliwa podniesie się do góry po przekręceniu zapłonu  ;)
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 19 Stycznia 2017, 01:13 45s
U mnie całkowita du** wymieniłem sterownik i dalej to samo :/ Moje pomiary pokazały że mam wadliwy miernik a nie świece czy sterownik.
Świece mają ok 0,8 Ohm ( ale nowe mają 0,3 Ohm ) a po przekręceniu zapłonu na sterowniku pojawia się napięcie ok 6-7V czyli prawidłowe.
Teraz zaczynam myśleć o cofającym się paliwie.
Pamiętam że jak go kupowałem to przy pierwszym odpaleniu miał podobny problem tylko jak by mniej widoczny a wtedy było ciepło.

Kupiłem nowy akumulator, nowy filtr paliwa, za filtrem wstawiłem zawór zwrotny żeby nie cofało paliwa i teraz nie wiem co mogę jeszcze zrobić.

Myślałem o kupieniu nowego wężyka z trójnikami na powrót z wtrysków ale niby powroty są suche, czyli chyba szczelne. Już sam nie wiem gdzie mogę szukać.
Im zimniej w nocy tym jak by ciężej się mu paliło z rana, tylko za pierwszym razem i to przez pierwszą sekundę.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Prezes1960 w 19 Stycznia 2017, 11:33 44s
scareface,kolego problem ze świecami
"Czyli im mniejsza rezystancja tym większa moc w postaci ciepła jaką emituje świeca ( pomijając straty oczywiście), świeca zużyta będzie miął zapewne dużą rezystancję.
Dla R=0.3Ohm -> P=480W; R=0.6Ohm -> P=240W; R=0.9Ohm -> P=160W" ;)
Dlatego im zimniej tym trudniej odpalić bo świece dają za mało "ciepła" to tak w teori teraz sam musisz sprawdzić.Niewątpliwie jednak wygląda to na układ grzewczy a nie paliwowy.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 19 Stycznia 2017, 20:27 46s
Dzięki za krótką lekcję :) W lutym jadę do Polski na kilka dni mam zamiar pojechać do jakiegoś dobrego mechanika albo ASO które w 100 % potwierdzi to że świece są do wymiany bo na razie mam pecha przez własne nie trafione diagnozy. Pieniądze pieniędzmi ale to nie są tanie rzeczy a efektów nie widać. Muszę wystawić gdzieś mój nowy sterownik bo podpiąłem go i okazało się ze palenie dalej kiepskie  więc z powrotem założyłem stary bo jest dobry(jak się okazało) a ten nowy pasuje sprzedać, może komuś się przyda.



Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: ziby0 w 01 Lutego 2017, 11:39 13s
 350cdi witam miałem podobny problem z odpalaniem na zimnym, i odpalałem go po podgrzaniu dwu krotnym świec wtedy palił od razu myślałem że to może paliwo cofa się może świeca któraś no sam już nie wiedziałem  podjechałem do mechanika błędów zero ale zobaczył, że podcieka wtrysk z pod podkładki miedzianej 5zł wymienił ją i teraz pali od strzała mój problem wynikał z lejącego wtrysku
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Gajduss w 17 Sierpnia 2017, 20:45 57s
Komputer pokazuje błąd świec żarowych. Poprzedni właściciel naprawiłem przekaźnik. Rano ciężko pali. Znalazłem w mojej okolicy przekaźnik nowy za 400 zł. Serwis 950 zł. Pytanie czy któryś z kolegów już to wymieniał (pewnie 3/4 forum)oraz  jak ma się sprawa z tym tańszym przekaźnikiem sprzedawany np. Na allegro.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: piotrasta w 18 Sierpnia 2017, 13:33 51s
Wtryski ok?
A świece ok?
Auto ciężko może palić bez ściec w niższych temperaturach teraz powinno być ok. Jeździłem bez świec 800cdi-kiem (250kkm raczej oryginalny przebieg) do ok 7-8 stopni i było ok potem zrobiłem świece bo zapowiadali mrozy.
Raczej problemu szukał bym gdzie indziej
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Kajtek1 w 18 Sierpnia 2017, 16:14 13s
Komputer pokazuje błąd świec żarowych. Poprzedni właściciel naprawiłem przekaźnik. Rano ciężko pali. Znalazłem w mojej okolicy przekaźnik nowy za 400 zł. Serwis 950 zł. Pytanie czy któryś z kolegów już to wymieniał (pewnie 3/4 forum)oraz  jak ma się sprawa z tym tańszym przekaźnikiem sprzedawany np. Na allegro.
Wymienialem modul swiec na 320 BT, co moze byc to samo.
Cala wymiana to kilka minut jako ze masz chyba 4 srubki do odkrecenia.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Gajduss w 19 Sierpnia 2017, 09:35 00s
Dziękuję za odpowiedzi, mój przebieg to 90 tys., sterownik podobno naprawial za 200 zł. świece sprawne, tak twierdzi poprzedni właściciel (raczej mu wierzę, facet 67 lat i spędziłem z nim prawie 9 h podczas zakupu :) . Jak u was z kontrolka świec żarowych?  U mnie gaśnie w sekundę, nie za szybko?
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: noc w 19 Sierpnia 2017, 13:11 18s
Po nocy sekunda to uszkodzony przekaźnik lub zła informacja o temperaturze silnika.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Gajduss w 19 Sierpnia 2017, 13:19 38s
Dziękuję kolego,  szkoda że dzieli nas 400 km. Czyli jednak przekaźnik,  błąd o świecach plus twoje wiadomości to potwierdzają.

Dodano: 22 Sierpnia 2017, 13:44 40s
Jeszcze jedno pytanie, czy trzeba wymienić przekaźnik wraz ze świecami?  Podibno wtedy jest 2 lata gwarancji jeśli chodzi o serwis.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: noc w 25 Sierpnia 2017, 22:37 19s
To nie jest komplet. Nie ma takiej potrzeby.O takiej formie gwarancji pierwszy raz słyszę.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Gajduss w 06 Września 2017, 22:03 16s
Wymieniony komplet,  sterownik + świece. Rano pali na strzała, choć z kieszeni ubyło 1500 zł. Dziękuję za pomoc.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 14 Września 2017, 01:13 15s
Wymieniony komplet,  sterownik + świece. Rano pali na strzała, choć z kieszeni ubyło 1500 zł. Dziękuję za pomoc.
Jak stwierdzono, że świece padły ? Masz je może w domu? Ja jestem pewny, że sterownik jest dobry ale świec pewny nie jestem.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Gajduss w 10 Października 2017, 18:18 17s
Miałem komunikat błąd świec żarowych. Zalecenie było takie  ze wymieniamy komplet, więc tak zrobiłem. Oczywiście stare części zabrałem. Od tamtej pory zero problemu z odpaleniem.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: SVVR w 16 Października 2017, 20:17 53s
No i dopadło i nasze auto :(
Rano po podgrzaniu świec zapala ale "przebiera" przez jakieś 2 sekundy a na desce świeci kontrolka od świec jeszcze chwilę po odpaleniu.
Obstawiacie świece, sterownik czy jedno i drugie?
Auto z 2010 roku 116kkm przebiegu..

Dodano: 19 Października 2017, 19:49 44s
No i nasze auto uzdrowione..

Padł sterownik-520 zł.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 20 Października 2017, 20:19 23s
Mam nowy sterownik leży w szufladzie, okazało się że mój stary jest dobry a tego nie mogłem oddać bo czas na reklamację przez allegro przekroczył 14 dni. Jeżeli ktoś następnym razem będzie miał problem ze sterownikiem proszę o kontakt, puszczę go za 300 zł
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: scareface w 15 Sierpnia 2018, 01:32 38s
Problem rozwiązany, pomimo że każdy odradzał mi wymiany świec bo nigdzie nie było widać błędu z nimi to i tak postanowiłem je wymienić. Dla zainteresowanych stare świece miały taką samą rezystancję jak nowe czyli 1.9 Ohm. Wymieniłem świece i problem znikł, teraz samochód ładnie pali bez zająknięcia.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: niepozorny w 21 Marca 2020, 12:40 37s
Pozwolę sobie odkopać bo temat zbliżony z silnikiem v6.
Ogólnie na zimnym auto odpala, delikatnie ciężej niż na rozgrzanym. Ale zastanawiam mnie czy o jakiejś dolegliwości nie świadczy fakt że budą wyczulanie bujnie na boki przy rozruchu. Jak to jest u was? Może głupie pytanie ale mam pierwszy raz styczność z silnikiem w układzie v diesel'a.
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Zaku75 w 25 Września 2020, 21:26 25s
Witam. A ja mam pytanie gdzie się znajduje ten moduł świec żarowych silnik 350 cdi 231 KM z 2010 roku. Niestety dzis wybrałem się w góry około 10 stopni było i po 10 godzinach pakujemy się a tu autko nie odpaliło
Tytuł: Odp: Odpalanie zimnego silnika
Wiadomość wysłana przez: Krzyszf w 25 Września 2020, 22:24 18s


Cytuj
. A ja mam pytanie gdzie się znajduje ten moduł świec żarowych

Z przodu silnika  , obok termostatu.