Strony:
Akcje
  • Wybierz akcję poniżej
  • Drukuj
  • #1 wysłana przez Prezes1960 dnia 13 Nov 2024
  • Witam ,czy jest tu ktoś kto eksploatuje ten silnik , czterocylindrowy o  mocy 265KM z miękką hybrydą ?
  • #2 wysłana przez kutpio dnia 16 Mar 2025
  • Witam !
    Też szukam informacji o tym silniku. Informacje techniczne znajdziesz na google i youtube wpisując OM654M lub OM654 EQ Boost. Oczywiście dużo więcej ekologii w porównaniu do pierwszej wersji OM654, która niestety jak wiadomo jest "trochę" awaryjna.
    Nigdzie nie znalazłem informacji czy wybrać OM654 czy OM654M. Teraz użytkuje W212 z OM651 i mam już trochę dość diesla - dość awaryjny choć zużycie paliwa niskie. Od pół roku czytam i oglądam informacje w całym necie pod kątem zakupu czegoś klasy Mercedesa E co byłoby w miarę luksusowe nie plastikowe no i najmniej awaryjne. Wychodzi na to, że aktualnie biorę pod uwagę 2 auta - Lexusa ES i Mercedesa E300d własnie z tym silnikiem OM654M lub OM654 I generacji.
    Masz ten sam problem, czy już użytkujesz Gwiazdę z tym silnikiem?
  • #3 wysłana przez Prezes1960 dnia 21 Apr 2025
  • Kolego kutpio ,nie użytkuję w213 z tym silnikiem.Zdecydowałem się na x213 400d , x to symbol allterrein .Jestem zachwycony tym silnikiem.Oczywiście,jak na rzazie,co prawda pali nieco więcej ale nie ma tego drogiego systemu EQboost. Powtórzę ,moc i kultura pracy tego silnika wszystko wynagradza .Jeżdziłem V6 3l d w W212 i był to też super silnik ale trochę więcej palił.W EQboost podobno są problemy z tym akumulatorem 48V ,po dłuższym postoju spada napięcie i nie można ruszyć autem,ile w tym prawdy nie wiem?.
Strony:
Akcje
  • Wybierz akcję poniżej
  • Drukuj

Kup żarówki H7 LED!

Żarówki LED do samochodu